لغو محدودیت های کرونایی سفر از کشورهای همسایه

12 ژانویه 2022 - 09:50 dsfr.ir/1y6hd

لغو محدودیت های کرونایی سفر از کشورهای همسایه
ایرنا
گردشگران خارجی در پاسارگاد

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از لغو محدودیت های کرونایی سفر از کشورهای همسایه به ایران بر اساس جدیدترین تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از خبرگزاری میراث آریا؛ علی اصغر شالبافیان با تشریح مهم ترین مصوبات جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: با پیگیری های و تلاش های مسئولان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محدودیت های سفر از کشورهای همسایه به ایران برداشته شد و وضعیت سفر از کشورهای همسایه به ایران به حالت قبل برگشت. البته ممنوعیت ورود از دو کشور اروپایی فرانسه و انگلیس و هشت کشور آفریقایی همچنان ادامه دارد.

شالبافیان اضافه کرد: زیمباوه، موزامبیک، نامیبا، مالاوی، آفریقای جنوبی، اسواتینی، لسوتو و بوتسوانا ۸ کشور آفریقایی هستند که سفر از آن کشورها به ایران ممنوع است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: تردد در مرزهای زمینی تنها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، تزریق واکسن و داشتن تست پی سی آر منفی امکان پذیر است و گزارش های جلسه امروز از ارزیابی مرزها نشان داد که رعایت موارد باید بیشتر شود.

به گزارش ایرنا، پیش از این علی اصغر شالبافیان، گفته بود، بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که از سوی وزیر کشور به دستگاه های مختلف ابلاغ شده بود، ورود اتباع خارجی از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی از روز شنبه ۴ دی ماه ۱۴۰۰ به مدت ۱۵ روز صرفا برای گروه های خاصی مجاز شمرده شده بود که این مصوبه اصلاح شد و بر اساس مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا این ممنوعیت ۱۵ روزه شامل گردشگران از مرزهایی هوایی نمی شود.

1