29 ژانویه 2022 - 02:17

بناهای تاریخی مرمت شده نباید بدون کاربری رها شوند

10 ژانویه 2022 - 11:10 dsfr.ir/8v83n

بناهای تاریخی مرمت شده نباید بدون کاربری رها شوند
میثم رودکی
کاروانسرای ده نمک

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: نباید بناهای تاریخی پس از مرمت بدون کاربری رها شوند.

به گزارش «دنیای سفر»؛ حمیدرضا دوست محمدی در جلسه بررسی مشکلات شهرستان آرادان اظهار کرد: بناهای تاریخی که کاربری نداشته باشند، به مرور زمان تخریب می شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان تأکید کرد: سرمایه گذران بخش خصوصی با تعیین تکلیف تملک بناهای تاریخی، می توانند زمینه جذب مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را فراهم کنند.

او با اشاره به اینکه 3 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای تأمین زیرساخت های گردشگری آرادان در نظر گرفته شده است، گفت: این منطقه توان گردشگری بالایی دارد و با مشارکت سایر دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی، شاهد رشد گردشگری آرادان خواهیم بود.

دوست محمدی با بیان اینکه نزدیکی به تهران از مزیت های آرادان است، بیان کرد: دهیاری های روستاهای شهرستان آرادان، رویکرد روستاهای فعال در حوزه گردشگری را مدنظر قرار دهند.

محمد بشارت سرپرست فرمانداری آرادان نیز در این جلسه با بیان اینکه بر اساس دستور استاندار سمنان، رشد 8.6 درصدی اقتصادی استان باید محقق شود، گفت: رشد و توسعه گردشگری نقش مهمی در رشد اقتصادی دارد.

در این جلسه چندین طرح گردشگری شهرستان آرادان و از جمله طرح گردشگری دهکده سلامت پنج دروازه، طراحی و سامان دهی محوطه اطراف خانه معتمدی آرادان، قلعه پاده و بناهای تاریخی از جمله کاروانسرا و آب انبار ده نمک و ... بررسی شد.

1