23 ژوئن 2024 - 17:53
همزمان با خیز پنجم کرونا

مقررات پذیرش مسافر به ایران اصلاح شد

17 اوت 2021 - 09:00 dsfr.ir/nu57f

مقررات پذیرش مسافر به ایران اصلاح شد
فاطمه عالی
طی ۷ ماهه سال جاری؛ کرونا مسافران هوایی را ۴۵ درصد کم کرده است.

با خیز پنجم #کرونا در کشور، مقررات پذیرش مسافر در مبادی ورودی #ایران نیز مطابقِ شرایط کنونی با تغییراتی همراه شد.

به گزارش دنیای سفر به نقل از خبرگزاری ایسنا، طبق اعلام برخی از شرکت های حمل و نقل بین المللی، تمام مسافران ورودی به ایران از جمله افراد واکسینه شده باید گواهی منفی آزمایش کرونا را هنگام سفر به ایران همراه داشته باشند. این در حالی است که ستاد ملی کرونا در تیرماه مسافرانی که دو دُز کامل واکسن کرونا را دریافت کرده بودند، از ارائه تست پی‌سی‌آر در مبادی ورودی معاف کرده بود.

در مقررات به روزرسانی شده سفر به ایران تاکید شده که تست کرونا باید در محدود ۹۶ ساعت پیش از پرواز در مراکز مورد تایید و معتبر کشور مبدأ انجام و گواهی منفی آن به زبان انگلیسی تهیه شده باشد. این قانون برای تمام مسافران بالای هشت سال الزامی است و افراد دارای کارت واکسن کووید را نیز شامل می شود.

همچنین به شرکت های هواپیمایی که در مسیرهای بین المللی پرواز دارند، تاکید شده که از پذیرش مسافر بدون جواب منفی تست کرونا در پروازهای ایران جلوگیری کنند.

این مقررات از ۲۶ مردادماه در مبادی ورودی کشور به اجرا گذاشته می شود.

مرزهای ایران برای ترددهای بین المللی همچنان باز است، اما برای گردشگران خارجی ویزای توریستی صادر نمی شود و فقط اتباعی که برای کار، تحصیل و درمان قصد سفر به ایران دارند، می توانند برای ویزای ایران درخواست بدهند.

1