19 آوریل 2024 - 05:48

صدور چهار مجوز اقامتگاه بومگردی در آذربایجان شرقی

15 اوت 2021 - 02:20 dsfr.ir/r967t

صدور چهار مجوز اقامتگاه بومگردی در آذربایجان شرقی
توسعه اقامتگاه های بوم گردی زیربنای توسعه گردشگری روستایی و عشایری است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از صدور چهار مجوز اقامتگاه بومگردی در استان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش دنیای سفر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی؛ احمد حمزه زاده ضمن اعلام این خبر گفت: توسعه صنعت گردشگری در قالب گسترش روستاهای مستعد برای بومگردی یکی از برنامه های اولویت دار میراث فرهنگی استان بوده و از سوی دیگر توسعه بومگردی می تواند با معرفی گسترده به یکی از منابع مهم درآمدی و افزایش قدرت اقتصادی منطقه تبدیل شود.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه و جاذبه های گردشگری طبیعی استان یکی از مطالبه های مهم گردشگران، گردشگری طبیعی و تجربه زندگی سنتی روستایی است که در این راستا توسعه بومگردی در اولویت این اداره کل قرار گرفته است.

وی با بیان این که تا پایان سال گذشته، 229 واحد بومگردی به صورت مستمر فعالیت داشته اند، ادامه داد: با صدور چهار مجوز جدید اقامتگاه بومگردی در سال 1400، مجموع مجوزهای صادر شده استان به تعداد 233 رسید که با آغاز فعالیت آن ها، فرصت زندگی به سبک روستایی برای گردشگران فراهم می شود.

حمزه زاده گفت: چهار مجوز صادر شده جدید در شهرستان های ورزقان، میانه و اسکو قرار دارند، در مجموع از میان 233 واحد اقامتی بومگردی بیش ترین واحد اقامتی به ترتیب در شهرستان های کلیبر، اسکو، خداآفرین، ورزقان و مراغه قرار دارد.

1