21 ژانویه 2022 - 03:34

فرصتی برای کارآفرینان گردشگری

14 ژوئیه 2021 - 17:20 dsfr.ir/443i3

شرکت در چهاردهمین دوره #جشنواره کارآفرینان برتر ضمن فراهم آوردن فرصتی ویژه برای افراد خلاق، صاحبان کسب و کارهای متمایز و در نهایت کارآفرینان حوزه #گردشگری کشور، امکان محک و رقابت میان آن ها را برای دستیابی به برترین های این حوزه ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، آموزش و مطالعات گردشگری تاکید کرد: شرکت در چهاردهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر ضمن فراهم آوردن فرصتی ویژه برای افراد خلاق، صاحبان کسب و کارهای متمایز و در نهایت کارآفرینان حوزه گردشگری کشور، امکان محک و رقابت میان آن ها را برای دستیابی به برترین های این حوزه ایجاد خواهد کرد.

به گزارش دنیای سفر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، زاهد شفیعی با اشاره به این که چهاردهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر توسط وزارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی برگزار می شود، یادآور شد: در این دوره از جشنواره صنعت گردشگری نیز وارد عرصه رقابت شده و کارآفرینان خود را انتخاب خواهد کرد.
وی افزود: در حال حاضر مراحل ثبت نام داوطلبان این رویداد از طریق سایت karafarinanebartar.mcls.gov.ir در حال انجام است و داوران استانی نیز به تفکیک هر استان معرفی و تعیین شده اند.

شفیعی بیان کرد: با وجود شرایط ناشی از کرونا و رکود در بخش گردشگری همه کشورهای جهان، برگزاری این گونه از رویدادهای رقابت آفرین می تواند برای سال های آتی تجارب مؤثری در مشارکت و رقابت واحدهای مختلف گردشگری به شمار آید.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، آموزش و مطالعات گردشگری درباره شاخص های انتخاب کارآفرین برتر گفت: به کارگیری ایده های خلاقانه و روش های جدید در جذب گردشگران، استفاده از فناوری های به روز و جدید در عرضه خدمات و محصولات گردشگری، کاهش آسیب های محیط زیست و توسعه گردشگری پایدار، جذب همکاری ها و مشارکت با ذی نفعان گردشگری و جوامع محلی، متنوع سازی خدمات و محصولات گردشگری برای ایجاد مزیت رقابتی در کسب و کار خود، افزایش درصد اشغال تخت و یا میزان جذب گردشگران داخلی و خارجی، توجه به کیفیت ارایه خدمات گردشگری و جلب رضایت گردشگران از جمله معیارهای در نظر گرفته شده برای انتخاب کارآفرین برتر به شمار می آید.

ثبت نام در این جشنواره از اول تیرماه آغاز شده و تا دهم مردادماه ۱۴۰۰ ادامه دارد و کارآفرینان با مراجعه به وبگاه karafarinanebaeertar.ir یا karafarinanebaeertar.mcls.ir می توانند فرایند ثبت نام خود را تکمیل کنند. این جشنواره بیشتر با هدف شناسایی، انتخاب و معرفی کارآفرینان برتر در سراسر کشور انجام می شود.

1