15 آوریل 2024 - 07:28

مقدمات ثبت جهانی غار کرفتو فراهم شود

25 فوریه 2021 - 01:50 dsfr.ir/8j7b5

مقدمات ثبت جهانی غار کرفتو فراهم شود
سفر زان
کرفتو یک غار آهکی از دوران سوم زمین شناسی است

رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی از مدیران وزارت میراث فرهنگی درخواست کرد اعتبارات لازم برای تکمیل مطالعات ثبت جهانی کرفتو اختصاص یابد.

به گزارش دنیای سفر به نقل از خبرگزاری ایسنا، محسن فتحی رییس مجمع نمایندگان کردستان در بازدید از غرفه گردشگری استان کردستان با اشاره به نقش مهم بخش خصوصی در رونق توریسم در استان اظهار کرد: طبیعت گردی، گردشگری کشاورزی و گردشگری زیارتی می تواند در بستر توریسم روستایی در کردستان رونق یابد.

نماینده مردم کردستان ایجاد اقامتگاه های بوم گردی را عاملی برای ماندگاری روستانشینان و گامی برای ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: ماندگاری گردشگر می تواند برای روستاهای کردستان ثروت آفرین باشد.

وی اظهار داشت: نبود زیرساخت در حوزه راه و اینترنت مانع توسعه گردشگری روستایی در استان کردستان است که می طلبد دولت در نقاط جذاب برای گردشگران این امکانات را با اولویت بندی فراهم کند.

فتحی همچنین با بیان اینکه ثبت جهانی هورامان برای کردستان ثروت آفرین است، افزود: معرفی در سطح جهانی و برخورداری از منابع سازمان جهانی یونسکو می تواند به توسعه زیر ساخت ها و رونق صنعت گردشگری در منطقه کمک کند.

وی از مدیران وزارت میراث فرهنگی درخواست کرد در اسرع وقت کارهای مطالعاتی ثبت جهانی کرفتو نیز در دستور کار قرار گیرد.

عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی برگزاری چنین رویدادهایی را در جهت جهش دوباره گردشگری ضروری دانست و از عوامل برپایی نمایشگاه تقدیر کرد.

1