27 سپتامبر 2021 - 12:41

اگر اهل پیاده روی هستید، این موارد مهم را به خاطر بسپارید!

11 اوت 2020 - 11:50 dsfr.ir/1m27x

اگر اهل پیاده روی هستید، این موارد مهم را به خاطر بسپارید!
emdadclinic.com
پیاده روی

با شروع فصل گرما و البته محدودیت سفرهای جاده ای و بین شهری، کوهنوردان سرانجام می توانند از آفتاب تابستانی در کوه های اطراف محل زندگی خود لذت ببرند. اما قبل از انجام هرکاری این افراد باید سه چیز را مدنظر داشته باشند، پروتکل های کرونا، آب و غذا.

بااینکه ممکن است یک پیاده روی روزانه چندان چالش برانگیز به نظر نرسد، اما باید از میزان کالری دریافتی مطمئن شوید. بنابراین باید برخی غذاهای ویژه را در رژیم غذایی خود قرار دهید. خوشبختانه اسنک های سبک و ساده بسیاری وجود دارند که کوهنوردان می توانند به راحتی باخودشان حمل کنند.

پروتئین: پنیرهای سفت و تند و گوشت های خشک شده
برای کوهنوردی های کوتاه مدت، پنیرهای سفت و گوشت خشک شده می توانند منابع خوبی از پروتئین باشند. گوشت های خشک شده و چربی هایی که نیاز به یخچال ندارند و سالامی غذاهای فوق العاده ای برای یک ناهار سرعتی در کوهستان هستند.

انرژی: شکلات های مقوی
برخی از این شکلات ها سرشار از شکر و مواد نگهدارنده هستند درحالی که برخی از آن ها حاوی مواد مغزی هستند اما شاید آن چیزی نباشند که کوهنوردان به دنبال آن هستند. همیشه باید لیبل روی شکلات ها و کارخانه تولیدکننده آن را بخوانید، زیرا برخی دارای مواد مغذی و برخی دارای نمک و مواد نگهدارنده هستند.

کربوهیدرات ها و فیبر: میوه های خشک، آجیل، آجیل کره ای و دانه های خوراکی
وقتی نوبت به فعالیت های جسمی می رسد، این مواد همیشه در صدر لیست خوراکی ها قرار دارند. حتی اگر هیچ چیز دیگری با خود همراه نداشته باشید، یک کیسه کوچک از این خوراکی ها کافی است. آجیل ها و کربوهیدرات ها منابع خوبی برای انرژی هستند و می توان حین حرکت به راحتی آن ها را میل کرد.

موادی مانند حمس، جو دوسر، پودر نوشیدنی، کراکر و تن ماهی 
بله درست است، ماندگاری برخی از این مواد نسبت به برخی دیگر بیشتر است. مثلاً حمس و تن ماهی برای کسانی که می خواهند در همان ساعات اولیه غذا بخورند بهتر است. می توان این مواد را در ظرف هایی قرار داد که مواد را بیشتر خنک نگه می دارند. اما به یاد داشته باشید که این کار به منزله حمل بار اضافی است. اگر با این مسئله مشکلی ندارید حمس ها و تن ماهی ها می توانند منبع بسیار خوبی از پروتئین و فیبر باشند و احساس سیری طولانی مدت به شما بدهند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبر آنلاین » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1