27 سپتامبر 2021 - 12:56

جزیره کوشک کجاست؟

10 اوت 2020 - 16:00 dsfr.ir/l778k

جزیره کوشک

جزیره کوشک یکی از زیباترین تفرجگاه های کشورمان است که هرساله گردشگران زیادی برای دیدن آن به ایران سفر می کنند.

در ماه های اخیر شیوع گسترده ویروس کرونا موجب شد که محدودیت های بین المللی با هدف قطع زنجیره سرایت ویروس کووید-۱۹ برای سفر تعریف و اجرا شود.

ما نیز تاکید داریم که برای حفظ سلامت خود و عزیزانتان از رفتن به سفرهای غیرضروری و صرفا تفریحی اجتناب کنید البته در همین مدت می توانید با استفاده مناسب و بهینه از تکنولوژی های روز و فضای مجازی به سفرهای مجازی بروید و ضمن داشتن تفریحی مطمئن و شاد ،بیشتر با سرزمینمان آشنا شوید.

یکی از زیباترین تفرجگاه های کشورمان با نام جزیره کوشک شناخته می شود.این جزیره که در شهرستان اندیکای استان خوزستان قرار گرفته در پشت سد شهید عباس پور واقع شده است.

سازمان آب و برق خوزستان در اوایل سال۱۳۸۰جزیره کوشک را از یک جزیره غیر مسکونی به منطقه ای گردشگری_اقامتی تبدیل کرد.این سازمان تلاش کرد به نحوی از ظرفیت گردشگری جزیره بهره برداری کند که روند ساخت بافت شهری و محل های اقامتی آسیبی به فضای سبز آن وارد نکند.گردشگران نیز سعی می کنند که در بازدید از جزیره کوشک به قوانین طبیعت احترام گذاشته و از آسیب زدن به آن اجتناب کنند.
گفتنی است سد شهید عباس پور و جزیره گردشگری کوشک در ۵۰ کیلومتری شمال شرقی مسجد سلیمان واقع شده اند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « باشگاه خبرنگاران جوان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1