10 اکتبر 2021 - 12:49

چند پیشنهاد برای دوچرخه سواری ایمن

22 ژوئیه 2020 - 14:00 dsfr.ir/c76zz

چند پیشنهاد برای دوچرخه سواری ایمن
lastsecond.ir
دوچرخه سواری

دوچرخه سواری به هرشکلی برای سلامتی خودتان و سیاره زمین مفید است اما باید به یک سطح از آگاهی و دانش برسید که به طور ایمن بتوانید دوچرخه سواری کنید و به خیابان بروید. در این مقاله سعی می کنیم راهکارهایی برای ایمن راندن دوچرخه و هوشمندی بر روی دو چرخ را بیاوریم.

کلاه ایمنی و چراغ ها، از ضروریات هستند
کلاه ایمنی ممکن است استایل شما را خراب کند اما شما را زنده نگاه می دارد، همینطور که چراغ های جلو و عقب دوچرخه تان باعث می شود، دیگران شما را ببینند. نصب کردن رفلکتور یا بازتاب دهنده ها چه بر روی دوچرخه چه نصب بر روی بخشی از لباس یک اقدام احتیاطی بسیار خوب است که باعث می گردد، در خیابان های تاریک یا مکان های با نور کم قابل تشخیص باشید.

یاد بگیرید چگونه با پمپ هوا کار کنید
اگر دوچرخه سواری از جمله روش های معمول حمل و نقل شما محسوب می گردد، درست مانند رانندگی باید به برخی چیزها فکر کنید؛ از جمله برای شرایط اضطراری آماده باشید. در نظر داشته باشید که یک پمپ هوای کوچک (تلمبه کوچک) و یک جعبه ابزار مسافرتی را در خورجین یا سبد دوچرخه تان داشته باشید. همچنین مهم است که یاد بگیرید چطور لاستیک دوچرخه تان را تعویض کنید.

قابل پیش بینی و همچنین مسئول و هشیار باشید
اگرچه نیازی به گفتن نیست اما از قوانینی که همه می دانند و از شما به عنوان یک شهروند انتظار می رود، پیروی کنید. در زمان رانندگی در ترافیک، از علائم مناسب استفاده کنید، منحرف نشوید، در چراغ های راهنمایی که در مسیر وجود دارد، توقف کنید. در قسمت هایی که علامت توقف وجود دارد، سرعت را کم کنید. با رعایت این موارد از غافلگیری هایی که ممکن است ایجاد گردد، جلوگیری می کنید. حتما از مسیر دوچرخه استفاده کنید و مراقب افراد پیاده باشید. اگر نیاز بود حتی با صدای بلند اعلام کنید که از مسیرتان خارج شوند یا با بوق وجودتان را اطلاع دهید.

همیشه آماده خطر باشید!
شما در جاده یک وسیله نقلیه محسوب می شوید و باید مانند بقیه واکنش نشان دهید. حداقل طول یک دوچرخه با وسایل نقلیه دیگر فاصله داشته باشید و بین اتومبیل های متوقف شده و برای خودتان یک فضای اضافه در نظر بگیرید. شما هیچ وقت نمی دانید که اتومبیل چه زمانی قصد حرکت دارد. برای خودتان نیز یک فضا در نظر بگیرید. جدول را در آغوش نگیرید. البته دوچرخه سواری در جاده اغلب غیرقانونی است اما بهتر از دوچرخه سوار در پیاده رو می باشد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « لست سکند » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1