21 فوریه 2024 - 14:41
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان:

راهنمایان گردشگری در منطقه گنجنامه همدان مستقر شوند

15 اوت 2015 - 16:30 dsfr.ir/5w3w7

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: راهنمایان گردشگری باید در منطقه گنجنامه همدان مستقر شوند.

محمد تبریزی تاکید کرد: راهنمایان گردشگری نقش بسزایی در رونق صنعت و توسعه توریسم و نزدیک شدن به جایگاه واقعی آن دارند. راهنمای تورهای گردشگری نقش مهمی در جذب هرچه بیشتر گردشگران دارند و بر این اساس باید در مناطق گردشگری همدان از این ظرفیت بهره برد.

محمد تبریزی با اشاره به اینکه همدان دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است، اضافه کرد: منطقه گنج نامه از جمله مناطقی است که مجموعه تفریحی توریستی تله کابین جذابیت آن را شاخص کرده و این نشان از نقش مهم سرمایه گذار و بخش خصوصی در رونق صنعت گردشگری و توسعه شهری دارد.

وی با بیان به اینکه در منطقه گردشگری گنج نامه همدان به دلیل نبود راهنمای گردشگر مسافران بیشتر از آبشار بازدید کرده و تنها از طبیعت محیط بهره می برند، اظهار کرد: این در حالی است که در کنار این جاذبه ها وجود کتیبه ها از جمله آثار تاریخی به جای مانده از گذشتگان است که می تواند معرف همدان در سطح ملی و حتی جهان باشد.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با تاکید بر اینکه باید تهدیدهای گردشگری موجود را با ارائه راهکارهای مناسب رفع کرد، افزود: باید در مناطقی همچون گنج نامه از راهنمایان برای هدایت و بیان خدمات ارائه شده به گردشگران استفاده شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1