3 ژوئیه 2020 - 02:04
دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد کرونا خبر داد

تمدید مهلت ثبت نام واحدهای گردشگری برای دریافت وام

25 ژوئن 2020 - 13:20 dsfr.ir/9v7nh

تمدید مهلت ثبت نام واحدهای گردشگری برای دریافت وام
isna.ir
تسهیلات گردشگری

دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد: مهلت ثبت نام واحدهای بسیار آسیب دیده از ویروس کرونا از جمله کسب و کارهای گردشگری و صنایع دستی در سامانه «کارا» تا پایان تیرماه تمدید شد.

به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری گفت: آن دسته از واحدهای گردشگری از جمله مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، مراکز پذیرایی و غیره که جزء رسته های شغلی بسیار آسیب دیده از ویروس کرونا قرار گرفته اند و تاکنون برای دریافت وام حمایتی ۱۲ درصدی دولت، موفق به ثبت نام در سامانه «کارا» وزارت کار نشده اند، به موجب مصوبه کارگروه بررسی آثار و تبعات اقتصادی شیوع بیماری کرونا تا پایان تیرماه مهلت دارند نسبت به این امر اقدام فوری انجام دهند.

معاون گردشگری با تاکید بر این که در پی شیوع ویروس کرونا و متضرر شدن همه بخش های اقتصادی کشور و ثبت تعداد بالای کسب وکارهای آسیب دیده، ۱۳ گروه شغلی برای دریافت حمایت های دولت تعیین شدند، یادآور شد: از این تعداد سه گروه شغلی مربوط به حوزه گردشگری و صنایع دستی است.

او افزود: سازوکار اجرایی مربوط به ثبت نام کسب وکارهایی که کد بیمه کارگاهی ندارند، نظیر بخشی از اقامتگاه های بومگردی، راهنمایان گردشگری و هنرمندان صنایع دستی در آستانه نهایی شدن است و به طور قطع ظرف هفته آینده اعلام و ثبت نام آغاز خواهد شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 18 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1