21 فوریه 2024 - 15:09

ایران؛ آغوشی گشوده، دلربایی دیرپا

16 اوت 2015 - 13:00 dsfr.ir/bi0lt

ایران؛ آغوشی گشوده، دلربایی دیرپا
تلاش راهنمایان تور برای بازسازی وجهه بین المللی ایران. عکس از آیدین تبریزی
تلاش راهنمایان تور برای بازسازی وجهه بین المللی ایران

ایران میزبان کنوانسیون راهنمایان در سال 2017 شد. این میزبانی با تشکیل کمپین های مختلف قوت می گیرد تا راه برای حضور جهانیان هموار شود.

چندی پیش خبرها از برنده شدن ایران برای میزبانی از کنوانسیون راهنمایان گردشگری در سال 2017 خبر دادند. میزبانی ای که می تواند نوید بخش آینده ای روشن برای صنعت گردشگری باشد چرا که قرار است صدها راهنمای گردشگری از سراسر دنیا به ایران سفر و از جاذبه های گردشگری، تاریخی و فرهنگی کشور دیدن کنند.

آرش نورآقایی رئیس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری کشور در این باره به "دنیای سفر" گفت: "با توجه به تصویری که از ایران در ذهن جهانیان ایجاد شده است قصد داریم طی 2 سال آینده با برگزاری کمپین ها و تبلیغات، ایران را آن گونه که هست به جهانیان بشناسانیم. از این رو به غیر از کمپین come2iran#، کمپین های دیگری برای نشان دادن امنیت ایران تدارک دیده ایم.

به گفته او، کمپین ایران؛ آغوشی گشوده؛ دلربایی دیرپا (: Iran; Open Arms, Ancient Charms) یکی از این کمپین هاست که با همکاری بیش از 200 نفر رقم خورده است. در ضمن لوگویی برای این کمپین طراحی شد که عناصر ایرانی-اسلامی در آن مد نظر قرار گرفته است. 2 رنگ آبی فیروه ای و زرد به عنوان رنگ های ایرانی که در کاشی کاری و بناهای ایرانی به وفور استفاده شده است در این طرح دیده می شود.

 

نورآقایی یاد آور شد: "حضور انجمن های راهنمایان گردشگری در قله دماوند و به نمایش گذاشتن طرح این لوگو، آغازگر کمپین ایران؛ آغوشی گشوده؛ دلربایی دیرپا بود چنان که قرار است در شهریور ماه نشست هایی به این منظور در تهران و اصفهان برگزار شود".

به گزارش دنیای سفر، کنوانسیون فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری اواخر ژانویه 2017 برگزار می شود. در این کنوانسیون 2 برنامه آشناسازی اجرا خواهد شد و مسیرهایی از استان‌های البرز، قزوین، همدان، اصفهان، شیراز، یزد و کاشان در برنامه سفر آنها جای خواهد داشت. بدین ترتیب راهنمایانی که از سراسر دنیا به ایران آمده اند می توانند تجربه ای از مسیرهای گردشگری را با خود همراه سازند و به تبع آن تورهای ویژه ای برای ایرانگردی تعریف کنند.

1