17 آوریل 2024 - 14:22

هتلها گران نمی شوند

18 ژوئن 2020 - 17:00 dsfr.ir/139bc

هتلها گران نمی شوند
mehrnews.com
اقامتگاه

جمشید حمزه زاده گفت: نرخ اقامت در هتل ها به رغم افزایش هزینه ها تا مهر سال ۹۹ گران نمی شود.

جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران کشور درباره افزایش نرخ اتاق هتل ها در ایامی که فعالیت مراکز اقامتی به رغم شیوع ویروس کرونا مجاز شده است گفت: با وجود اینکه به دلیل استفاده هتلداران از مواد گندزدا، تب سنج، چکاپ کامل کارکنان، ضدعفونی کردن اتاق ها و جانمایی تونل ضدعفونی حداقل ۲۰ درصد به هزینه ها هتل ها اضافه شده است اما در حال حاضر تا مهر ماه سال ۹۹ قصد افزایش نرخ نداریم. قبل از سال هم افزایش نرخ نداشتیم. فقط مهر سال ۹۸ نرخ بالا رفت. حتی همان زمان هم برخی از هتل ها افزایش نرخ نداشتند. چون برایشان به صرفه نبود.

وی در ادامه گفت: اکنون ضریب اشغال هتل ها در برخی از استان ها کمتر از ۱۰ درصد است و برخی از استان هایی که مسافر دارند این ضریب به کمتر از ۴۰ درصد می رسد. فقط در برخی از مناطق مانند شمال کشور و یا جزیره کیش میزان اقامت مسافران خوب بود که ضریب هتل های آن ها هم به بالای ۵۰ درصد نرسید. اکنون فعالیت هتل های کشور مجاز است منتها برخی از هتل ها خودشان نمی خواهند باز کنند.

وی با تاکید بر اینکه از لحاظ مقررات و ضوابط منعی برای فعالیت هتل ها وجود ندارد گفت: برای برخی از هتلداران بازگشایی مراکز اقامتی توجیه اقتصادی ندارد و معلوم نیست تا چه زمانی بسته خواهند بود. حداقل این را می دانیم که برخی از هتلداران در استان های گرمسیر تا مهر ماه باز نمی کنند مانند تعدادی از هتل های جزیره کیش که گفته اند فصل تابستان نیز مسافر کمی دارند و تا مهر ماه باز نمی شوند.

حمزه زاده گفت: هتل ها مسائل بهداشتی را رعایت می کنند حتی کارکنان به دلیل حفظ سلامت خود حتماً به این پروتکل ها اهمیت می دهند.

رئیس جامعه حرفه ای هتلداران کشور درباره ورود هتل های کپسولی به ایران نیز گفت: باید روی این موضوع کار کارشناسی انجام گیرد. برای من به شخصه این موضوع حل نشده که اولاً چه نیازی به ورود ظرفیت جدید هتلی بود و اینکه چطور به این نیاز رسیده اند آن هم در وضعیتی که هتل ها خالی هستند و می دانیم حداقل تا پایان سال این روند ادامه دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1