12 ژوئیه 2024 - 19:42

برج آزادی ۵۰ ساله می شود

18 می 2020 - 14:20 dsfr.ir/qe4x1

برج آزادی ۵۰ ساله می شود
mehrnews.com
برج آزادی

رییس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی به مناسبت روز جهانی «موزه و میراث فرهنگی» برنامه های پنجاهمین سال فعالیت برج را اعلام کرد.

علیرضا حفیظی رئیس مجموعه برج آزادی ضمن تبریک روز جهانی «موزه و میراث فرهنگی» گفت: برج آزادی به عنوان نماد ملی ایران در ردیف برج های مطرح و منحصربه فرد دنیا قرار دارد و دارای اهمیت ویژه ای در سطح بین المللی است، به نحوی که انجام برخی فعالیت های فرهنگی هنری در آن، نظیر برنامه هایی که در راستای همبستگی با کشورها در مبارزه با شیوع ویروس کرونا صورت گرفت، بازتاب های بین المللی و خوبی را در پی داشت.

وی افزود در ایام کرونا که «برج موزه آزادی» پذیرای گردشگران داخلی و خارجی نبود، فعالیت های مناسبی در حوزه فضای مجازی مثل بازدید مجازی از برج، نمایشگاه های آثار هنری (به صورت مجازی) و همچنین گام های مؤثری در بحث تولید محتوا برداشته شد که عموم بازدید کنندگان می توانند با مراجعه به سایت برج به نشانی azadi-tower.com از آنها استفاده نمایند. در حال حاضر نیز مجموعه آماده بازگشایی مجدد بوده و منتظر اعلام سازمانهای ذیربط در این زمینه هستیم.

حفیظی با اشاره به سیاست های بنیاد فرهنگی هنری رودکی مبنی بر انجام ویژه برنامه های پنجاهمین سالگرد تأسیس برج آزادی، اضافه کرد بازسازی برج از جمله برنامه های ضروری پیش رو است که طی هماهنگی های انجام شده با وزارت میراث فرهنگی، شورای شهر و شهرداری تهران؛ این موضوع در دستور کار قرار گرفته و ان شالله در گام اول، گنبد رُک در بالای برج مرمت و احیا خواهد شد.

ثبت برج آزادی در فهرست میراث جهانی یونسکو (با هماهنگی و همکاری نهادهای زیربط)، برگزاری جشنواره عکس های قدیمی از برج آزادی، چاپ تمبر ملی، عقد خواهر خواندگی با برج های مطرح دنیا و چاپ کتاب ۱۶۰ پلان برج آزادی … از دیگر برنامه های مد نظر در پنجاهمین سال تأسیس برج است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1