بازگشت گردشگران خارجی به مصر؛ شاید ۲ سال دیگر!

18 می 2020 - 10:20 dsfr.ir/qw9wa

مصر

رئیس انجمن آژانس های مسافرتی مصر اعلام کرد بازگشت گردشگران خارجی به این کشور تا حداقل دو سال دیگر محتمل نیست.

به نقل از ایندیپندنت، در حالی که ۱۰ هتل در منطقه دریای سرخ و صحرای سینای مصر مجوز از سرگیری فعالیتشان را برای ارائه خدمات به گردشگران داخلی دریافت کرده اند، اما ظاهرا بازگشت توریست خارجی به این کشور باستانی زمان بر خواهد بود و بنابر گفته «محمد فاروق » رئیس انجمن آژانس های مسافرتی مصر، این فرآیند می تواند حداقل تا دو سال به طول بیانجامد. 

او با اشاره به این که برخی از کشورها مذاکرتی را برای ازسرگیری فعالیت های گردشگری با مصر بر اساس طرح "مسیرهای امن گردشگری" و طبق استانداردها و دستورنامه های بهداشتی انجام داده اند، اضافه کرد: "این استانداردها ابتدا در گردشگری داخلی و پس از آن منطقه ای و در نهایت گردشگری بین المللی مورد آزمایش قرار می گیرد و ادامه گردشگری بین المللی در حداقل دو سال آینده محتمل نیست". 

با این وجود و بر اساس اعلام اخیر وزارت گردشگری مصر برخی هتل ها این کشور با ایجاد تمهیدات بهداشتی بر اساس استانداردهای سازمان جهانی بهداشت توانسته اند مجوز فعالیت برای پذیرش گردشگران داخلی را دریافت کنند. 

«خالد العنانی» وزیر گردشگری مصر پیش از این اعلام کرده بود که هتل ها تا ماه ژوئن با ۲۵ درصد ظرفیت و پس از آن با ۵۰ درصد از ظرفیت پذیرای مسافران داخلی خواهند بود.

تاکنون بیش از ۱۱ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در مصر گزارش شده و ۵۹۲ نفر نیز به سبب آن جان خود را از دست داده اند. 

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1