12 آوریل 2024 - 12:54

سفر همراه سلامت با خودروی شخصی

17 می 2020 - 20:40 dsfr.ir/vq5ga

سفر همراه سلامت با خودروی شخصی
mehrnews.com
سفرهای هوشمند

همزمان با فرارسیدن ایام تعطیلات عید فطر و آغاز سفرهای هوشمند احتمالی، از آنجا که مردم در این مرحله با خودروی شخصی بیشتر سفر خواهند کرد؛ وزارت میراث فرهنگی دستورالعملی در این باره صادر کرد.

همزمان با آغاز سفرهای احتمالی و هوشمند در ایام تعطیلات عید فطر که از قبل متولیان وزارت میراث فرهنگی پیش بینی های آن را کرده اند، توصیه هایی برای انجام سفرها که معمولاً در مرحله اول با خودروی شخصی خواهد بود، منتشر شده است این دستورالعمل ها در قالب سفر هوشمند به همه مردم توصیه شده است تا ضمن رعایت آن سفری همراه با سلامت را در پیش داشته باشند. در این دستورالعمل آمده است:

ضمن توصیه اکید به عموم مردم برای کاهش ترددهای بین شهری و پرهیز از سفرهای غیرضروری به منظور حفظ سلامت مسافران که با وسیله نقلیه شخصی بین شهرها تردد کنند، توصیه های ذیل ارائه می شود. قبل از سفر از سلامت وسیله نقلیه اطمینان حاصل کنید و داخل خودرو و دستگیره های در را نظافت و گندزدایی کنید.

قبل از سفر به همراه داشتن اقلام بهداشتی حفاظت شخصی مانند دستکش یکبار مصرف ماسک محلول ضدعفونی کننده دست، دستمال کاغذی اطمینان حاصل کنید. در هنگام سوخت گیری در جایگاه های ارائه سوخت از ماسک و دستکش استفاده کنید. در سفرهای کوتاه از مواد غذایی سبک از پیش تهیه شده در منزل استفاده کنید.

در سفرهای طولانی فقط در واحدهای بین راهی تحت نظارت سازمان گردشگری توقف کنید. پس از استفاده از سرویس های بهداشتی عمومی دست خود را طبق پروتکل اعلام شده از سوی وزارت بهداشت به خوبی شستشو داده و خشک کنید یا از محلول ضدعفونی دست استفاده کنید.

پس از خرید هر نوع کالا یا ماده غذایی قبل از استفاده یا ورود به خودرو، بسته بندی آن گندزدایی شود. برای پرداخت عوارض بزرگراهی ترجیحاً از روش های الکترونیکی استفاده کنید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1