28 سپتامبر 2021 - 14:43

اعلام آماده باش برای سفرهای تعطیلات عید فطر

13 می 2020 - 20:50 dsfr.ir/vi41c

اعلام آماده باش برای سفرهای تعطیلات عید فطر
roozaneh.net
تعطیلات عید فطر

رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور برای سفرهای احتمالی تعطیلات عید فطر به سایر دستگاه ها و استان ها آماده باش اعلام کرد.

به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نشست مشترک ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و کمیته اماکن گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی کرونا با حضور رؤسا و نمایندگان دستگاه های عضو برگزار شد. ولی تیموری ـ معاون گردشگری و دبیر کمیته اماکن گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی کرونا ـ در این جلسه گفت: با گشایش تردد بین استانی، باز شدن تدریجی مراکز زیارتی و اماکن متبرکه و همچنین نیاز مردم برای خروج از فشار و استرس روانی مربوط به دوران قرنطینه، پیش بینی می شود با سفرهای احتمالی هموطنان همزمان با پایان ماه رمضان و آغاز تعطیلات عید سعید فطر روبه رو شویم؛ لذا لازم است دستگاه های عضو آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

او افزود: تشدید خدمت رسانی دستگاه های عضو ستاد سفر در دستور کار قرار گرفته است تا ضمن انجام سفرهای هوشمند، نظارت و ارزیابی کاملی از رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور حفظ سلامت هموطنان انجام شود.

معاون گردشگری با بیان این که در حال حاضر بخش قابل توجهی از سفرهای داخلی با اهداف معنوی، زیارتی و کاری در حال انجام است، گفت: پیش بینی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر این است که توصیه در خانه ماندن جوابگوی شرایط حال حاضر نیست و در پی تحمل فشارها و اضطراب اخیر، بی شک با سفرهای هوشمند در تعطیلات عید سعید فطر مواجه خواهیم شد، از این رو دستگاه های عضو ستاد سفر لازم است به منظور خدمت رسانی و نظارت بر سفرهای هوشمند برپایه سلامت، آمادگی کامل داشته باشند تا با عدم غفلت در این امر زمینه انتشار مجدد ویروس کرونا ایجاد نشود. 

او ادامه داد: پیرو ابلاغ پروتکل ها و دستورالعمل های سفر هوشمند از سوی وزارت گردشگری این آمادگی ایجاد شده است تا هموطنان و گردشگران مواجهه درستی در سفرهای کاری، اضطراری و معنوی خود داشته باشند و آموزش ها و اطلاعات لازم در اختیارشان قرار گیرد. همچنین چنانچه در حوزه ای هنوز پروتکل مورد نظر وجود ندارد سریعاً با همکاری وزارت بهداشت تهیه شود. 

دبیر کمیته اماکن گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی کرونا اظهار کرد: با تجمیع ظرفیت ها، نظارت دقیق بر پروتکل های بهداشتی برای سفر مسؤولانه و هوشمند در تمام حلقه ها و زنجیره های صنعت گردشگری کشور، اعم از مراکز اقامتی، تفریحی، پذیرایی و غیره انجام گرفته است که این روند با آمادگی سایر دستگاه های نظارتی و خدمت رسان ستاد سفر تکمیل خواهد شد. 

معاون گردشگری با اشاره به آغاز فعالیت داوطلبانه و تدریجی تاسیسات گردشگری افزود: اعتقاد داریم وقتی فعالیت واحدهای مجاز متوقف و یا محدود می شود، افرادی سودجو بدون هیچ گونه مجوز با ارائه خدمات مورد نیاز مردم از این فضا استفاده می کنند. متاسفانه این روند تاثیر مستقیمی در شیوع کرونا خواهد داشت، چرا که این افراد و محیط هایی که میزبان مسافران می شوند تحت نظارت هیچ دستگاهی نیستند و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند. 

رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همچنین بر تعامل و همکاری دستگاه های متولی امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از جمله سازمان صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه آگاهی بخشی عموم هموطنان به منظور چگونگی سفر ضمن رعایت اصول بهداشتی تاکید کرد و گفت: اطلاعات مربوطه در اختیار این دستگاه ها برای فرهنگ سازی قرار می گیرد. 

تیموری در ادامه گفت: ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت از سوی تاسیسات گردشگری اعم از واحدهای تفریحی و پذیرایی بین راهی به منظور رعایت پروتکل مربوطه در دستور کار قرار گرفته است تا ضمانت خدمات بهداشتی مورد نیاز هموطنان در طول سفرهای هوشمند احتمالی محقق شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1