گردش مجازی در یزد

کاروانسرایی در یزد که هنوز نفس می‌کشد

21 آوریل 2020 - 12:30 dsfr.ir/l17k4

کاروانسرای گودال

کاروانسرای گودال مصلی متعلق به عصر قاجاری در مجاورت امام زاده جعفر (ع) یزد قرار گرفته که برخلاف اکثر کاروانسراهای این دیار کویری، همچنان پویاست و حیات اقتصادی در آن جریان دارد.

کاروانسرای گودال مصلی یکی از کاروانسراهای قاجاری و مرمت شده یزد به شمار می‌رود که برخلاف بسیاری از کاروانسراهای یزد همچنان به حیات خود ادامه داده و پویاست و اغلب کسبه فعال در این کاروانسرا مشغول به حرفه «روگیری و پرداخت فرش» به عنوان یکی از صنایع پرزحمت اما کمتر در معرض دید و توجه هستند.
این کاروانسرا که از ورودی و سقفی زیبا برخوردار است، در جنوب شرقی امام زاده جعفر محمد(ع) و در نزدیکی بازارچه مشیر در این محله قرار گرفته که در واقع ورودی این کاروانسرا تعریف می‌شود.


کاروانسرای گودال مصلی که کاروانسرایی متعلق به دوره قاجاری است، از بناهایی با مالکیت خصوصی است که در سال ۸۷ به ثبت در آثار ملی رسیده و در سال‌های اخیر نیز مورد مرمت قرار گرفته است.
این کاروانسرا که به خوبی به حیات خود پس از گذشت سال‌های طولانی ادامه داده دارای غرفه‌های قابل توجهی است که ظرفیت خوبی برای عرضه تولیدات صنایع دستی و مشاغل مربوط به صنعت گردشگری دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1