21 فوریه 2024 - 16:30
هتلداری در هفته ای که گذشت

باز هم آتش سوزی در هتل؛ این بار در هتل همای بندرعباس

15 اوت 2015 - 11:10 dsfr.ir/wn6yw

باز هم آتش سوزی در هتل؛ این بار در هتل همای بندرعباس
ساحل هتل همای بندرعباس

در هفته گذشته باز هم خبر آتش سوزی در هتل به گوش رسید و بازهم از بندرعباس و البته این بار در هتل هما تا دومین هتل این شهر در کمتر از یک ماه گذشته باشد که دچار حریق می شود.

آتش سوزی در هتل همای بندرعباس

بعد از وقوع 2 آتش سوزی در یک مجتمع تجاری و هتل هرمز بندرعباس در طول 2 هفته گذشته بار دیگر خبر آتش سوزی و این بار در هتل همای این شهر شنیده شد. این آتش سوزی که هنوز علت آن و نیز عمل نکردن سیستم اطفای حریق هتل طی آن مشخص نشده است، عصر روز سه شنبه به مرکز 125 آتش نشانی بندرعباس اطلاع داده شد. به گفته مسوولان این مرکز، نیروهای امداد در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر و در کمتر از 1 ساعت موفق به اطفا آتش می گردند. خوشبختانه آتش‌ سوزی رخ داده در هتل هما خسارات مالی زیادی به بار نگذاشته است.

پلمپ 100 واحد اقامتی غیرمجاز در مشهد

رییس اتحادیه هتل آپارتمان داران مشهد از پلمپ یکصد واحد اقامتی غیرمجاز در این شهر از ابتدای امسال تاکنون خبر داد. مهدی جلیلیان با اعلام این خبر درباره اقامتگاه های غیرمجاز در مشهد گفت: ارائه خدمات نامرغوب و به مراتب کمتر با بهایی پایین تر سبب جذب مسافران کم درآمد توسط این اقامتگاه ها می شود که در تامین امنیت جانی و مالی مسافران بسیار ضعیف عمل می کنند و این امر متاسفانه از دید مسافر پنهان مانده است.

هتل های پرستاره 5 شهر کشور تا 2016 رزرو است

به گفته رئیس جامعه تورگردانان ایران، هتل‌ های 4 و 5 ستاره 5 شهر اصفهان، یزد، تهران، شیراز و اهواز تا سال 2016 توسط گردشگران خارجی رزرو شده است. ابراهیم پورفرج با اعلام این خبر گفت: شرکت های بزرگ تورگردانی در حال عقد قرارداد با ما هستند که این استقبال بعد از توافق های هسته ای انجام شده بیش تر شده است. از این رو حتی نامه نگاری کردیم تا در شهر اصفهان و ماه مهر به عنوان فصل ورود گردشگران خارجی جشنواره برگزار نشود، چون گردشگران خارجی در راه هستند و هتل ها جا ندارد. از آنجا که این ماه دقیقا اوج ورود گردشگر خارجی به اصفهان است، می توان جشنواره هایی مانند فیلم کودک را به زمان دیگری موکول کرد.

حذف چهار طبقه از هتل به خاطر 20 سانتی متر خلافی!

در حالی که در چند وقت اخیر همواره ساخت هتل آسمان شیراز به خاطر تجاوز به حریم بصری ارگ کریم خان مورد بحث اهالی میراث فرهنگی بوده و در نهایت حکم به تخریب 4 طبقه آن داده شد، مالک آن اعتقاد دارد که این هتل تنها 20 سانتی متر خلافی دارد! حمید سجادیان در این باره در نشست فصلی تشکل‌ های گردشگری گفت: بنده می ‌خواستم در 46 هزار متر مربع، 22 طبقه هتل بسازم، در صورتی که 20 سانتی‌ متر آن خلافی دارد به من گفته ‌اند باید 4 طبقه را حذف کنی گویا این هتل را با کیک تولد اشتباه گرفته ‌اند.

ساخت هتل‌ های 4 و 5 ستاره در گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری گیلان از ساخت هتل های 4 و 5 ستاره در این استان خبر داد. رضا علیزاده در این باره گفت: اکنون حدود 208 پروژه خرد و کلان در گیلان در دست اجرا است که بخشی از این پروژه‌ ها شامل خانه مسافر و هتل‌ های چهار تا پنج ستاره است. وی میزان اعتبار پروژه‌ های مذکور را بالغ بر 300 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: 14 پروژه نیز در قالب صندوق توسعه ملی مصوبه سفر هیئت دولت می باشد که امید است بتوانیم از ظرفیت این صندوق توسعه برای اجرای پروژه‌ های سرمایه گذاری استفاده کنیم.

1