31 اکتبر 2020 - 10:22

برگزاری تورهای مجازی در نوروز

17 مارس 2020 - 13:00 dsfr.ir/k40dw

برگزاری تورهای مجازی در نوروز
spinstudio.ir
تورهای مجازی

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران جزئیات برنامه های این ستاد برای نوروز را تشریح کرد.

مهرشاد کاظمی در چهارمین نشست مجازی شهرداری تهران با موضوع اقدامات شهرداری برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به موضوع برنامه های ستاد گردشگری در ایام نوروز پرداخت و گفت: برنامه های گردشگری شهرداری بر پایه فضای مجازی و تلاش برای حضور مردم در خانه هاست.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران افزود: با توجه به میراث طبیعی و تاریخی تهران تلاش شده این میراث در کنار مسائل آموزشی از طریق سایت ویژه این ستاد به آدرس http://visit.tehran.ir و اینستاگرام به نمایش درآید و با برگزاری تورهای مجازی شهروندان بتوانند از بخشی از موزه های تهران بازدید کنند.

کاظمی یادآور شد: تاکنون ۱۳ تور مجازی موزه تهیه شده و تلاش می کنیم بر این تعداد افزایش یابد و طی ۴۸ ساعت آینده بر روی سایت بارگذاری خواهد شد. در کنار به تصویب کشیدن اشیای این موزه ها به موضوع آموزش نیز توجه شده و مسابقاتی نیز برگزار خواهد شد.

وی از راه اندازی سامانه جامع گردشگری تهران خبر داد و گفت: در فاز نخست این سامانه که طی یکی دو روز آینده برای عموم رونمایی خواهد شد، ۳۵۰ مکان تاریخی معرفی می شوند که شرح حال ۷۰ مکان تاریخی به طور کامل بارگذاری شده است. همچنین پادکست هایی تهیه شده که در آن قصه های تهران به مدت ۱۰۰ ثانیه معرفی شده که هر شب یکی از آنها پخش می شود و کتابهایی با موضوع تهران در سفرنامه ها نیز از دیگر برنامه های ما برای ایام نوروز خواهد بود. دفترچه های بازی خانگی با موضوع گردشگری و معرفی اماکن تاریخی مذهبی برای کودکان از دیگر برنامه های ماست که مسابقاتی نیز در این راستا برگزار می کنیم که جوایز آن برگزاری تورهای یک روزه پس از اعلام عمومی پایان این بیماری در کشور است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1