مجوزهای گردشگری تا پایان اردیبهشت ۹۹ تمدید شد

9 مارس 2020 - 13:00 dsfr.ir/hg2eu

تاسیسات گردشگری

معاون گردشگری از تمدید تمام مجوزهای گردشگری تا پایان اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ خبر داد و از استان ها خواست فهرستی از هتل ها و مراکز اقامتی داوطلب در طرح نقاهت بهبودیافتگان ویروس کرونا ارائه دهند.

به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاون گردشگری در نامه ای به مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها با هدف کاهش تردد، تکریم ارباب رجوع و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ابلاغ کرد:

هرگونه مجوز، شامل پروانه بهره برداری، گواهی نامه حرفه ای، مجوز فعالیت یا کارت راهنمای گردشگری و... که تمدید آن مستلزم مراجعه حضوری است تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ دارای اعتبار بوده و تا این تاریخ به تمدید نیاز ندارد. لازم است به ذی نفعان در این زمینه اطلاع رسانی شود.

صدور تمام مجوزهای جدید، شامل پروانه بهره برداری، گواهی نامه حرفه ای، مجوز فعالیت یا کارت راهنمای گردشگری و ... که صدور آن مستلزم مراجعه حضوری است، به پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ موکول شود.

تا اطلاع ثانوی از برگزاری دوره های آموزشی، همایش، جلسات و نشست هایی که موجبات آمد و شد جمعی افراد را فراهم می کند، خودداری کرده و اجرای آن ها به تعویق افتد.

ضروری است با تشدید نظارت بر فعالیت تاسیسات تحت پوشش به ویژه از حیث رعایت "دستورالعمل مقابله با شیوع ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری" به شکایت مردم و گردشگران از تاسیسات گردشگری با قید فوریت رسیدگی شود و ضمن برگزاری روزانه کمیته رسیدگی به شکایات، گزارش اقدامات به حوزه ستادی ارسال شود.

با همکاری تشکل های بخش خصوصی اقدامات لازم برای شناسایی و معرفی واحدهای غیرمجاز گردشگری به مراجع ذی ربط به منظور تعطیلی و جلوگیری از فعالیت انجام شود.

در اجرای مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر اعلام آمادگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای انعقاد قرارداد با تعدادی از مراکز اقامتی و هتلی در شهرهای مختلف به منظور بهره مندی از خدمات آن ها برای سپری کردن دوران نقاهت شفایافتگان بیماری کرونا مراتب به نحو مقتضی به ذی نفعان اطلاع رسانی و در صورت علاقه مندی بهره برداران، فهرست مورد نظر برای هماهنگی های بعدی به این معاونت ارسال شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1