13 ژوئیه 2024 - 01:44

قرنطینه زائران سرگردان هندی و پاکستانی در قم

8 مارس 2020 - 13:00 dsfr.ir/y65cv

قرنطینه زائران سرگردان هندی و پاکستانی در قم
tejaratnews.com
قرنطینه

دولت هند درحالی راه های ارتباطی با ایران را مسدود کرده که شماری از اتباع ایرانی در آن کشور گرفتار شده اند و تعدادی از زائران هندی و پاکستانی در شهر قم سرگردان مانده اند. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم گفت: با هماهنگی مسؤولان امنیتی و استانداری، مسافران هندی و پاکستانی در حاشیه امنیتی و بهداشتی قرار گرفته اند و قرنطینه می شوند.

حمید یزدانی درباره وضعیت این مسافران توضیح داد: آن ها قبلا در شهر مشهد بوده اند و در چند روز گذشته به قم وارد شده اند، نمی دانیم از چه طریق هم وارد شده اند. با مسؤولان امنیتی و استانداری مکاتبه کردیم که این زائران و مسافران در حاشیه امنیتی و بهداشتی قرار گیرند و قرنطینه شوند، از آن طرف هم پاکستان و هندوستان بلیت صادر نمی کنند که این مسافران به کشورشان برگردند.

او با انتقاد از ادامه سفرها، گفت: آن هایی که تخطی می کنند، با جان مردم بازی می کنند، کار آن ها نوعی خودکشی و دیگرکشی است.

وی همچنین با اشاره به تعطیلی مراکز اقامتی در استان قم، به بیکار شدن حدود ۳۵۰۰ کارگر دائمی و فصلی شاغل در صنعت گردشگری این استان، اشاره کرد و افزود: با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و استاندار قم مکاتبه کردیم تا از طریق اداره کار، برای این افراد، مخصوصا کارگردان فصلی، بیمه بیکاری برقرار کنند. این اقدام به خانه ماندن مردم کمک می کند. از وزیر خواهش کردیم که قم را پایلوت چنین طرحی کند.

یزدانی با اشاره به احتمال ورشکستگی هتلدران و سرمایه گذاران بزرگ گردشگری درصورت تداوم اپیدمی ویروس کرونا، اظهار کرد: بعضی از هتل ها حدود یک میلیارد تومان اجاره بها می دهند و هزینه های دیگری چون حامل های انرژی دارند، برخی هم تجهیزاتی را پیش خرید کرده بودند و حالا متضرر شده اند، درحالی که بانک ها از اقساط خود نمی گذرند. نامه ای با مشورت استاندار خطاب به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نوشته ایم تا در در هیات دولت مطرح کنند که اقساط بانک ها به تعویق افتد و تسهیلات بلاعوض پرداخت شود. همچنین بخشودگی تاخیر اقساط و معافیت های بیمه، مالیات، عوارض و دارایی برقرار شود؛ تا هتل ها به سمت ورشکستگی نروند، اگر زودتر فکری نشود، حتما این اتفاق می افتد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1