17 آوریل 2024 - 19:27
سواستفاده از تعطیلات کرونایی

اقدام به برگزاری تور طبیعتگردی!

2 مارس 2020 - 11:00 dsfr.ir/to6mz

اقدام به برگزاری تور طبیعتگردی!
mehrnews.com
شیوع ویروس کرونا

برخی از سواستفاده کنندگان از وضعیت کنونی در فرصت تعطیلات اداره ها و مدارس و ولادت امام علی (ع) برای برگزاری تور گردشگری به مناطق طبیعی استفاده می کنند.

در روزهایی که به دلیل جلوگیری از انتقال و شیوع ویروس کرونا بسیاری از موزه ها و اماکن گردشگری و تفریحی حتی مداس و اداره ها تعطیل شده اند، برخی از افراد از این فرصت برای برگزاری تور گردشگری به مناطق طبیعی بهره می برند تا مسافران را در این شرایط ترغیب به سفر کنند.

این درحالی است که وزارت بهداشت مکرراً در اطلاعیه های خود اعلام می کند تا جایی که می توانید به سفر نروید. موزه ها تعطیل و اماکن گردشگری بسته شده اند و تا جایی که می توانید از تجمع در مکان های عمومی به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پرهیز کنید، در چنین شرایطی عده ای از این فرصت سواستفاده کرده و به تبلیغ برای برگزاری تورهای گردشگری خود می پردازند و در فضاهای مجازی و در گروه هایی که عموماً گردشگران و فعالان طبیعتگردی عضو آنها هستند؛ می نویسند که «در ایام تعطیلات کرونایی حالا که هیچیک از امکان موزه ای و گردشگری باز نیست، بهترین فرصت برای گذراندن اوقات فراغت در طبیعت است!»

در برخی دیگر از این پیغام ها نوشته شده: «حالا که از سفر به خارج از کشور محروم شده ایم و نمی توانیم به موزه ها برویم می توان طبیعت ایران را بهتر دید!» و یا «ایران را در تعطیلات بدون نگرانی از ویروس ببینید!»

پخش کنندگان این پیام ها افرادی هستند که عموماً مجوز برگزاری تور گردشگری ندارند و به صورت خودمختار اقدام به راه اندازی صفحه و یا فضای مجازی برای تبلیغ تورهای گردشگری خود می کنند و بدون مجوز از سوی آژانس های مسافرتی مسافر جذب می کنند، چنین تبلیغاتی را در شرایطی انجام می دهند که ویروس کرونا دامن گیر همه شهرها شده است و برای ورود به بیشتر استان ها از جمله استان هایی شمالی که هدف بیشتر آنهاست، باید تست ویروس داد.

از سوی دیگر بیشتر مراکز اقامتی در استان ها از جمله گیلان، خلخال، مازندران و… از پذیرش مسافر خودداری می کنند. با این وجود چنین افرادی که کمترین تجربه در هدایت و راهنمایی مسافران و گردشگران به خصوص حضور در طبیعت را دارند، به مسافران خود پیام می دهند که ضمن استفاده از این تعطیلات نه تنها از تخفیف برخوردار خواهند بود بلکه در چادرهای مسافرتی به رغم عدم پذیرش هتل ها، اقامت خواهند کرد آن هم با رعایت موارد بهداشتی!

از آنجا که این افراد بدون مجوز از آژانس و یا مؤسسه گردشگری اقدام به برگزاری تور می کنند، هیچ نظارتی نیز بر نحوه عملکرد آنها وجود ندارد.

بسیاری از افراد دیگر نیز از هم اکنون اقدام به جذب مسافر برای تورهای چهارشنبه سوری هستند و تبلیغات آن را نیز شروع کرده اند این درحالی است که کشور هنوز برای سفرهای نوروزی برنامه ای ندارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1