9 ژوئیه 2020 - 11:27

آموزش هتل داران برای کاهش خطر انتقال کرونا از مسافران خارجی

27 فوریه 2020 - 15:00 dsfr.ir/9l4gc

آموزش هتل داران برای کاهش خطر انتقال کرونا از مسافران خارجی
donyayesafar.com
آموزش هتل داران

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از آموزش مسئولان هتل ها برای کاهش خطر انتقال بیماری کرونا از مسافران خارجی خبر داد.

دکتر بهادری منفرد با تاکید بر اهمیت آموزش پرسنل برای مقابله با بیماری کرونا خاطرنشان کرد: در این راستا سمپوزیوم کشوری کرونا توسط معاونت امور بهداشتی دانشگاه با همکاری مرکز تحقیقات عفونی و مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت برگزار شد و به منظور کاهش برانگیختگی افراد کارگاه مداخلات روانشناختی در بلایا را نیز با محوریت بیماری کرونا برگزار کردیم.

وی در ادامه با تاکید بر نقش مهم آموزش و حساس سازی عموم مردم و سازمان ها در خصوص پیشگیری و کنترل بیماری کرونا از برگزاری ۱۲۴۸ جلسه آموزشی توسط همکاران معاونت بهداشت، مراکز و شبکه های بهداشت تابعه دانشگاه تاکنون خبر داد.

به گفته وی در این جلسات ۱۹۶۰۰نفر از گروه های هدف از قبیل پرسنل شهرداری ها، معاونان پرورشی، سلامت و تندرستی مناطق ۲۰ گانه آموزش و پرورش استان تهران، کارگران کارخانجات، نمازگزاران، طلاب حوزه علمیه، ائمه جماعات مساجد، کارکنان ادارات بهزیستی و مسوولان کمپ ها آموزش های لازم را دریافت کردند. همچنین ۳۶۰۰۰ کارگر توسط کارشناسان بهداشت حرفه ای آموزشهای لازم را فرا گرفته اند.

دکتر بهادری ادامه داد: در راستای آموزش مطلوب و اطلاع رسانی بیشتر عمومی از رسانه های چاپی، مکتوب و دیجیتالی، نصب استند و بنر آموزشی، ارسال پیامک، ارسال مطالب آموزشی برای ارگانها، پخش کلیپ آموزشی در ایستگاه های مترو و مراکز خدمات جامع سلامت استفاده شده است.

آموزش مسوولان هتل ها برای کاهش خطر انتقال بیماری از مسافران خارجی
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین با اشاره به اهمیت پوشش کامل ارائه خدمات و کاهش انتقال بیماری کرونا از مسافران خارجی گفت: با هماهنگی اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران، دو جلسه آموزشی برای ۱۵۰ نفر از مدیران هتل، مسوولان بهداشتی و مسوولان خدمات ۸۰ هتل استان تهران برگزار کردیم و آموزش های لازم در این زمینه به شرکت کنندگان ارایه شد.

تشکیل کمپین پیشگیری و کنترل بیماری کرونا
وی با اشاره به تشکیل کمپین پیشگیری و کنترل بیماری کرونا با هدف آموزش، اطلاع رسانی و حساس سازی جامعه در ستاد معاونت بهداشت و کلیه مراکز و شبکه های بهداشت، افزود: این کمپین در تمامی واحدهای بهداشتی تحت پوشش دانشگاه نظیر خانه بهداشت، مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و پایگاه های سلامت اجرا می شود.

وی درباره برپایی ایستگاه های موقت آموزش و اطلاع رسانی، گفت: در صورت لزوم ایستگاه های موقت در مناطق پرتردد و شلوغ تحت پوشش، برای اطلاع رسانی و آموزش آحاد مردم برپا می شود.

ارائه خدمات به مراجعان توسط مرکز خدمات جامع سلامت
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: به منظور ارائه خدمات بیشتر به بیماران، سه مرکز خدمات جامع سلامت به صورت ۲۴ ساعته و شش مرکز خدمات جامع سلامت در شهر تهران از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب به بیماران با حضور پزشک و تیم سلامت خدمات ارائه می کنند. همچنین ۱۸ مرکز خدمات جامع سلامت نیز آماده ارائه خدمات به صورت ۱۴ ساعته می باشند تا در موقع لزوم از آنها استفاده شود.

دکتر بهادری با اشاره به اهمیت انجام هماهنگی های درون و برون بخشی گفت: جلسات ویدئو کنفرانس ستاد اجرائی مقابله با کرونا، هر روزه با حضور مدیران و روسای گروه های معاونت بهداشت، مدیران و روسای مراکز و شبکه های بهداشت برگزار می شود.

وی در بخش دیگری از این گزارش به برخی از جلسات و هماهنگی های انجام شده به شرح ذیل اشاره کرد:

تشکیل و تجهیز تیم های مراقبت بیماری کروناویروس(متشکل از پزشک، کارشناسان بیماری ها و بهداشت محیط)
تشکیل تیم اقدام سریع برای بررسی و معاینه مسافران و بیماران مشکوک اعزام تیم های مراقبتی در ۶ نوبت برای معاینه و بررسی گزارش مسافران که اخیرا از چین وارد ایران شده اند.
آماده باش تیم واکنش سریع در سطح ستاد معاونت و کلیه مراکز و شبکه های تحت پوشش در راستای ارزیابی و انجام اقدامات تخصصی عملیاتی
تدوین برنامه عملیات پاسخ گروه تخصصی سلامت محیط در مواجهه با بیماری کرونا ویروس
 هماهنگی با انستیتو پاستور ایران، آزمایشگاه ملی آنفلوانزا و بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص نمونه های ارسالی
مکاتبه با همه مراکز و شبکه ها در خصوص دستورالعمل مراقبت، تشخیص و درمان کرونا ویروس و تمهیدات، اقدامات پیشگیرانه و آموزش به مادران باردار
مکاتبه با صنایع و ارسال توصیه های مرکز سلامت محیط و کار در خصوص بیماری کروناویروس
معاینه و پیگیری مسافران مشکوک با رعایت کلیه موارد مندرج در دستورالعمل
تهیه چک لیست بررسی و معاینه مسافران و بیماران مشکوک و پیشنهاد به مرکز مدیریت بیماری های واگیر
ارایه تجهیزات حفاظتی برای حفظ ایمنی پرسنل
در پایان دکتر بهادری به سایر اقدامات و مداخلات اجرائی در راستای پیشگیری از کرونا به شرح ذیل اشاره کرد:

تشدید مراقبت های بیماری های تنفسی با تأکید بر بیماری کرونا
گندزدایی مدارس و مساجد و مساجد حوزه های انتخابات با نظارت بهداشت محیط مراکز و شبکه ها با همکاری آموزش و پرورش و ادارات اوقاف
گندزدایی روزانه مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه ها و خانه های بهداشت به طور روزانه و مستمر
 اعزام تیم واکنش سریع شبکه های بهداشت و حضور در بیمارستان منتخب برای هماهنگی پذیرش و بستری بیماران مشکوک و ارجاع شده از سایر واحدها
تبدیل یک سری مراکز خدمات جامع سلامت به مراکز ۱۶ ساعته و یا شبانه روزی در مناطق مختلف
اعلام به اماکن متبرکه در خصوص نظارت مستمر بر رعایت نکات بهداشتی

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1