8 دسامبر 2023 - 09:14

نوستالژی کودکان دیروز و امروز در موزه اسباب بازی

23 فوریه 2020 - 17:00 dsfr.ir/pa04t

معرفی موزه

قدیمی ترین عروسک ها و اسباب بازی کودکان را در یکی از موزه های کاشان ببینید.

همه ما اولین تجربه های زندگی بزرگسالان را با عروسک هایمان تمرین کردیم. شاید به همین خاطر است که گاهی عروسک هایمان را سال های سال در کنارمان نگه می داریم.

ما در این گزارش می خواهیم شما را به دنیای نوستالژی های کودکان دیروز و امروز بفرستیم. مقصد این قطار جایی بجز موزه اسباب بازی و عروسک های خیمه شب بازی نیست.

موزه اسباب بازی و عروسک های خیمه شب بازی یکی از موزه های شهر کاشان است. این موزه در خانه جعفر علامه فیضی روحانی و شاعر اواخر دوره قاجار تأسیس و راه اندازی شده است.

موزه اسباب بازی و عروسک های خیمه شب بازی نمونه ای از قدیمی ترین عروسک ها و اسباب بازی کودکان ایران و جهان را در معرض دید عموم قرار داده است. برخی از این عروسک ها از چوب، سنگ، گل، سفال، پارچه و فلز ساخته شده اند.

بازدیدکنندگان موزه اسباب بازی و عروسک های خیمه شب بازی می توانند در بخشی از این موزه، تاریخ نمایش عروسکی در ایران را مرور کنند. آن ها در این موزه و در قالب کارگاه های آشنایی و ساخت اسباب بازی و عروسک با مراحل ساخت عروسک های قدیمی آشنا شوند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « باشگاه خبرنگاران جوان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1