1 ژوئن 2020 - 13:43

فراخوان مسابقه طراحی نشان «آباده شهر جهانی منبت»

4 فوریه 2020 - 13:00 dsfr.ir/nf51c

فراخوان مسابقه طراحی نشان «آباده شهر جهانی منبت»
sazokar.com
منبت

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهر آباده از برگزاری فراخوان طراحی نشان « آباده، شهر جهانی منبت » خبر داد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، داود جعفر پور گفت: «دبیرخانه دائمی " آباده، شهر جهانی منبت" در نظر دارد، طراحی لوگو برای این شهر جهانی را متناسب با مؤلفه های هنری، تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و جغرافیایی منطقه به مسابقه بگذارد.

او ادامه داد: از کلیه طراحان دعوت به عمل می آید، طرح های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.»

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهر آباده در اشاره به ویژگی های مورد تأکید طرح بیان داشت: «ساختار بصری نشان باید دربرگیرنده مؤلفه هایی نظیر موقعیت جغرافیایی کشور ایران، شهر آباده و استان فارس باشد و مفهوم جهانی بودن را نیز در بر داشته باشد. همچنین طراحان بایستی نماد و نقوش هنر سنتی منبت آباده و ویژگی های خاص و متمایزکننده این هنر نسبت به سایر موارد مشابه را در طراحی خود لحاظ کنند.»

او اضافه کرد: «جایزه طرح برگزیده این فراخوان، لوح سپاس و هدیه معادل ۵۰میلیون ریال است.»

بنابراین گزارش، علاقه مندان به شرکت در این مسابقه تا ۱۵ اسفندماه ۹۸، مهلت دارند برای دریافت اطلاعات تکمیلی و همچنین ارسال آثار خویش، منحصراً به سایت www.monabbatabadeh.ir مراجعه کنند.

آباده پس از کسب عنوان شهر ملی منبت سنتی ایران، در آذرماه سال 1397 به عنوان شهر جهانی منبت از سوی شورای جهانی صنایع دستی (WCC) معرفی شد. شهرستان آباده هم اکنون دارای 150 کارگاه منبت کاری (خانگی و تجاری) و بیش از 5هزار نفر هنرمند منبت کار است. وجود آثار نفیس منبت کاران آباده در موزه های ملی و جهانی، بیانگر ارزش و قدمت این هنر نزد هنرمندان چیره دست این دیار است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1