برخورد با خرید و فروش بلیت قطارهای نوروز در اپلیکیشن های موبایلی

3 فوریه 2020 - 13:00 dsfr.ir/rn88h

برخورد با خرید و فروش بلیت قطارهای نوروز در اپلیکیشن های موبایلی
toranji.ir
حمل و نقل ریلی

معاون مسافری راه آهن از برخورد با تخلف خرید بلیت قطار و فروش آن در اپلیکیشن های مشهور فروش اینترنتی خبر داد.

میرحسن موسوی روز شنبه ۱۲ بهمن ماه در نشست خبری، اظهار داشت: شرکت راه آهن به عنوان نماینده دولت قرار است از نوسازی واگن های سی سال توسط شرکت های واگن ساز حمایت کند. به همین دلیل شرکت های ریلی واگن های فرسوده خود را در اختیار واگن سازان گذاشته اند تا با نوسازی کامل بار دیگر در چرخه حمل و نقل ریلی قرار بگیرند.

معاون مسافری راه آهن درباره سفرهای نوروزی پیش رو گفت: طی سال های اخیر ۵ مرکز استان به شبکه ریلی متصل شد که در نوروز ۹۹ برای نخستین بار مسیر بستان آباد به مشهد در برنامه فروش بلیت قرار دهند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره کندی سیستم فروش آنلاین بلیت قطار در ایام پیک گفت: با توجه به این موضوع سیستم فروش را ارتقا داده ایم تا در اثر ترافیک متقاضیان این سیستم متوقف نشود. با این حال به دلیل اینکه متقاضی خرید اینترنتی بلیط تهران- مشهد در روزهای ۲۷ و ۲۸ اسفند بسیار بالاست معمولاً در کمتر از چند دقیقه همه بلیط های این مسیر به فروش می رود.

موسوی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره تخلف برخی آژانس ها در فروش بلیت قطار برای ایام پیک نوروز گفت: اگر آژانس ها تخلفی انجام دهند و گزارش آن به ما اعلام شود قطعاً با آنها برخورد می کنیم.

همچنین افرادی که اقدام به خرید اینترنتی بلیت قطار کرده و آن را در اپلیکیشن ها و سایت های معمول خرید و فروش از جمله سایت دیوار به فروش برسانند برخورد خواهد شد. مسافران نیز بدانند همه بلیت ها هنگام سوار شدن مسافران با کارت ملی تطبیق شده و از هیچ مسافری بلیط غیرهمنام پذیرفته نخواهد شد. اگر مسافری بتواند با بلیط غیرهمنام بتواند در مسیرهای بین راهی سوار بلیت شود رئیس قطار موظف به اخذ مبلغ کامل بلیت از این مسافر است.

به گفته این مقام مسئول در شرکت راه آهن از ۳۱ شهر به مقصد مشهد مسیر ریلی داریم که حدود ۵۰ درصد ظرفیت سفرهای ریلی به مقصد مشهد انجام می شود.

موسوی تاکید کرد: امسال برنامه ریزی کرده ایم قطارهای گردشگری همزمان با سفرهای نوروزی ادامه یابد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1