1 ژوئن 2020 - 13:37

چهارمین جشنواره صنایع دستی افتتاح شد

3 فوریه 2020 - 09:00 dsfr.ir/u21xn

چهارمین جشنواره صنایع دستی افتتاح شد
donyayesafar.com
جشنواره صنایع دستی

مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره صنایع دستی فجر عصر امروز (۱۳ بهمن ماه) با ارائه ۲۵۰ اثر در موزه ملی ایران افتتاح شد. این جشنواره تا ۲۱ بهمن ماه ادامه دارد.

چهارمین جشنواره صنایع دستی فجر عصر روز یکشنبه (۱۳ بهمن ماه) با حضور پویا محمودیان (معاون صنایع دستی)، جبرئیل نوکنده (مدیر موزه ملی ایران)، پروانه حیدری (معاون صنایع دستی استان تهران)، جعفر صالحی (معاون صنایع دستی استان اصفهان) و جمعی از هنرمندان، صنعتگران و مسئولان حوزه صنایع دستی کلید خورد. 

به گفته محمودیان از میان ۴۰۰ اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، ۲۵۰ اثر در نمایشگاه صنایع دستی فجر امسال، به نمایش گذاشته شده است. این آثار در حوزه های گوناگونی همچون تذهیب، معرق چوب، ورنی بافی، گلیم بافی، خراطی چوب، زیورآلات سنتی، سفال و سرامیک، نقاشی روی استخوان، سوزن دوزی و ... ارائه شده است.

در این میان باید به این نکته نیز توجه داشت که این دوره از جشنواره صنایع دستی فجر در حالی کار خود را آغاز کرده است که پیش از این اطلاعات مشخص و دقیقی از ساز و کار آن منتشر نشده بود و شاید همین ضعف در اطلاع رسانی یکی از دلایل اصلی کمرنگ بودن این جشنواره در میان سایر جشنواره های پر سر و صدای فجر محسوب می شود.

همچنین از دیگر نکات جالب توجه مراسم افتتاحیه جشنواره صنایع دستی چهارم می توان به غیبت علی اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ اشاره کرد و این در حالی است که مونسان همواره بر همین صنایع دستی و به ویژه لزوم حمایت از این حوزه تاکید داشته است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1