21 فوریه 2024 - 14:52

پروازهای هواپیمایی آسمان تعلیق شد

12 اوت 2015 - 00:40 dsfr.ir/bt9ch

در پی تاخیر 10 ساعته پرواز تهران-اهواز شرکت هواپیمایی آسمان که به نارضایتی مسافران این پرواز منجر شده بود، سازمان هواپیمایی کشوری صدور مجوز پروازهای فوق العاده این شرکت را تعلیق و تذکر کتبی داد.

سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد: در پی تاخیر 10 ساعته پرواز تهران-اهواز، شركت هواپیمایی آسمان كه به نارضایتی مسافران این پرواز منجر شده بود، سازمان هواپیمایی كشوری صدور مجوز پروازهای فوق العاده این شركت را تعلیق و تذكر كتبی داد.

با توجه به توجه نکردن شركت آسمان به دستورالعمل ‌ها و مقررات اعلامی سازمان هواپیمایی كشوری، پاسخگویی نامناسب مسئولان شركت هواپیمایی آسمان و تاخیر طولانی مدت پروازهای این شركت در هفته‌های گذشته، سازمان هواپیمایی كشوری بارها خواستار تغییر در نحوه برنامه‌ ریزی و تعامل مناسب با مسافران به ویژه در مواقع بروز تاخیر پرواز شد.

به دنبال نبود برنامه‌ ریزی منظم پروازها، اطلاع‌ رسانی و پاسخگویی نامناسب به مسافران، دفتر نظارت بر فرودگاه ‌ها، شركت‌ ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری تا اطلاع ثانوی صدور مجوز پروازهای جدید و فوق ‌العاده شركت هواپیمایی آسمان را به حالت تعلیق درآورد.

شركت های هواپیمایی موظفند برابر دستورالعمل حقوق مسافر به برنامه‌ ریزی دقیق برای انجام به ‌موقع و منظم پروازها اقدام كرده و به هنگام بروز تاخیر پروازهای احتمالی نسبت به اطلاع ‌رسانی دقیق و ارائه تسهیلات لازم به مسافران اقدام كنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « اقتصاد نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1