7 دسامبر 2023 - 03:01
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی خبر داد

راه‌اندازی کمپ‌های اقامتی برای سفرهای ارزان‌قیمت در شمال و مشهد

4 می 2015 - 07:30 dsfr.ir/9v0cl

مطالعات و مکان‌سنجی برای ایجاد کمپ‌های اقامتی و مجتمع‌های بین‌راهی در دو محور پرمسافر کشور آغاز می‌شود.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با اعلام خبر امکان‌سنجی راه‌اندازی این گونه از اقامتگاه‌ها گفت: با استناد به اساسنامه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایجاد کمپ‌های اقامتی از جمله وظایف اصلی این مجموعه است لذا مطالعه ایجاد کمپ‌های اقامتی از سال گذشته آغاز و محور پرتردد تهران - مشهد برای شروع این طرح در نظر گرفته شده است. رایزنی‌ها و مذاکراتی با شهرداری و شورای شهرسازی سمنان، نیشابور، میامی و منطقه 7 مشهد صورت گرفته و طرح‌هایی را نیز گرفته‌ایم و با برخی از آنها نیز در مرحله بستن قرارداد هستیم.

وی همچنین از ایجاد کمپ‌های اقامتی در استان‌های پرمسافر مازندران و گیلان خبر داد و افزود: بیشترین مسافرانِ چادرخواب، به‌ویژه در ایام نوروز در این استان‌ها مشاهده می‌شوند که اتفاقا کمترین امکانات بهداشتی و رفاهی را دریافت می‌کنند، برای همین ایجاد کمپ‌های اقامتی در این مناطق در اولویت قرار گرفته است. در هیمین راستا مذاکراتی نیز با استان‌های گلستان و چهارمحال و بختیاری برای ایجاد کمپ‌های اقامتی صورت گرفته است.

در حالیکه میزان اقامت گردشگران داخلی در اقامتگاه‌های غیررسمی و غیرمسقف، براساس آنچه رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری عنوان کرده است، بالا ارزیابی می‌شود، مسوولان درصدد هستند تا این گردشگران را به مراکز مسقف و کمپ‌های ارزان‌قیمت هدایت کنند.

این مجتمع‌ها یکی از عاملان موثر در کاهش سوانح جاده‌ای هستند اما متاسفانه با وجود احداث چنین مجتمع‌هایی در برخی محورهای مسافرتی، امکانات رفاهی، بهداشتی و اقامتی مناسبی در این مجموعه‌ها عرضه نمی‌شود، بنابراین برنامه‌ریزی شده تا این مجتمع‌های بین‌راهی مجموعه‌ای از اقامتگاه‌های ارزان‌قیمت، مثل متل‌ها را شامل شوند و امکانات رفاهی و بهداشتی آنها توسعه یابد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1