شب گردشگری کرمان در برج میلاد برگزار شد

10 اوت 2015 - 17:20 dsfr.ir/e57oh

شب گردشگری کرمان در برج میلاد برگزار شد
عکس از مژده موذن زاده

"شب گردشگری و تاریخی استان کرمان" با حضور سعید شیرکوند معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محسن جلال پور رییس اتاق بازگانی ایران و جمعی از مسئولان استان کرمان و فعالان حوزه گردشگری کشور شب گذشته در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در این مراسم وجود زیرساخت های مهم از جمله حمل و نقل ریلی، فرودگاه ها و شاهراها و هتل های 1 تا 5 ستاره و مراکز خدمات گردشگری را نشان دهنده توجه ویژه به حوزه گردشگری استان دانست و گفت: در استان کرمان بیش از 5 هزار اثر تاریخی ثبت ملی شده است، صنعت گردشگری یکی از بزرگ ترین و تاثیرگذارترین فعالیت های امروزی است و استان کرمان در این زمینه جزو شاخص ترین های کشور محسوب می شود.

محمدعلی کدوری با تاکید بر اینکه کرمان باید فرصت های گردشگری کشور را به خود اختصاص دهد گفت: قابلیت های استان در حوزه گردشگری شامل معرفی آثار تاریخی و فرهنگی و فراهم کردن سرمایه گذاری برای ارتقاء ظرفیت ها، توسعه صنعت گردشگری با استفاده از سرمایه گذاری، معرفی و عرضه صنایع دستی و ... می باشد.

ابراهیم پورفرج رئیس جامعه تورگردانان نیز در این مراسم با بیان اینکه در 2 سال گذشته ورود گردشگران به ایران افزایش داشته است اظهار داشت: بحث زیرساخت های گردشگری مثل کمبود هتل، حمل و نقل و دیگر مسائل ها بسیار مهم است که به نظر می رسد در کمترین زمان به همت سازمان میراث فرهنگی برطرف خواهد شد.

رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: تا پایان سال 2016 تمام هتل های کشور رزرو شده است و بسیاری از تقاضاها در این خصوص قابل پاسخگویی نیست. بعد از موضوع توافقات، تقاضا برای سفر به ایران در سال 2016 افزایش یافته و کرمان یکی از استان هایی است که تقاضا زیاد دارد. در طول 2 سال گذشته نیز کرمان به طور دائم یکی از مقاصد دائم قطارهای VIP اروپا بوده است.

پورفرج گفت: امسال یکی از شرکت های جامعه تورگردانان ایران 4 مسابقه رالی کویر در کرمان برگزار خواهد کرد. فرانسه، ایتالیا و کرمان محل های این مسابقه هستند و برای سال های بعد تعداد این مسابقات زیادتر می شود. فصل بهار و پاییز 2 فصل توریستی در ایران هستند و در 2 فصل دیگر تورها کم می شود. امسال اما چند گروه بزرگ را در کرمان داریم. جذابیت این استان اینقدر هست که در گرمای بسیار بالا هنوز گروه هایی از کرمان دیدن می کنند. وی در پایان گفت: قطاری از دانشگاه هاروارد آمریکا از ایران در یک ماه آینده بازدید می کنند و کرمان هم جزو برنامه قرار دارد.

محسن جلال پور رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز در مراسم شب گردشگری کرمان با بیان اینکه صنعت گردشگری در دنیا رقابتی است گفت: کشور ما در برخی زمینه ها امکان حضور گردشگر را ندارد و حتما باید نیازهای آن دسته از گردشگرانی را که به ایران می آیند دیده شود. ظرفیت های کرمان بسیار بالاست و همه شاخص ها را برای علاقه مندی یک گردشگر به یک منطقه را دارد.

رئیس اتاق ایران اظهار داشت: هر گردشگری که به ایران می آید اشتغال زاست. حضور گردشگر بدون صرف سرمایه گذاری فراوان یکی از راه های رفع بیکاری است. هر گردشگر سفیر فرهنگی ایران است و سفیر این هست که ایران کشور صلح است و تمدن دارد.

سعید شیرکوند معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این مراسم حضور داشت آخرین سخنران این همایش بود که تنها به ذکر خیرمقدم اکتفا کرد.

در پایان این همایش از برگزار کنندگان جشنواره کرمان تجلیل شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1