29 ژانویه 2023 - 00:49

آغاز ساخت نخستین پیست فرمول یک کشور در جزیره قشم

3 می 2015 - 11:00 dsfr.ir/zp3jm

ساخت نخستین پیست اتومبیل سواری فرمول یک کشور با مشارکت بخش خصوصی در جزیره قشم آغاز شد.

مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم کلنگ زنی این پیست گفت: این پیست، فرصتی مناسب برای توسعه گردشگری و افزایش ورزش های تفریحی و فرصتی مناسب برای برگزاری مسابقات بین المللی با حضور تیم های مختلف جهان در قشم می باشد. وجود شرایط مختلف سرمایه گذاری و علاقمندان فراوان به مسابقات آفرود، زمینه لازم را برای تبدیل شدن قشم به قطب آفرود ایران فراهم می کند.

 پیست فرمول یک جزیره قشم در 500 هکتار زمین و در محل قدیمی پیست اتومبیل سواری قشم با قابلیت برگزاری مسابقات کشورهای خارجی و پاراگلایدر تا چند ماه آینده راه اندازی می شود.

خبر ایجاد پیست اتومبیل رانی فرمول یک در جزیره قشم در برخی رسانه های خارجی بازتاب یافت.

تارنمای خبری آل اسپورت نیوز در گزارشی با عنوان آیا بزودی شاهد برگزاری جایزه بزرگ بهشت عدن خواهیم بود، نوشت: در سال های اخیر شاهد ظهور پیست های کشورهای خاورمیانه در تقویم مسابقات فرمول یک بوده ایم. جوایز بزرگ بحرین، ابوظبی و هند همگی برای حضور دایم در این تقویم مبارزه می کنند. تازه ترین مدعی در این راه ایران است که به دنبال اظهارات معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مطرح شده است. محل بالقوه این پیست جدید جزیره قشم است که براساس باور بسیاری از مسلمانان محل واقعی بهشت عدن است.

دیدگاه ها

  • هاشمی 27 اکتبر 2016 - 23:26

    اگه بشه فوق العاده است و باعث پیشرفت توریست میشه.

1