گنجینه بزرگ موزه «طاق سبز» به سرقت رفت

27 نوامبر 2019 - 13:00 dsfr.ir/cz9uy

گنجینه بزرگ موزه «طاق سبز» به سرقت رفت
etemaadonline.ir
موزه طاق سبز

سارقان با دستبرد زدن به موزه «طاق سبز» یکی از بزرگترین نگهدارنده مجموعه جواهرات اروپا، صدها قطعه جواهر را به سرقت بردند.

سارقان روز گذشته با هدف قرار دادن موزه «طاق سبز» واقع در «درسدن» شهری در شرق آلمان، سه مجموعه گرانبها از جواهرات متعلق به قرن هجدهم را به سرقت بردند. رسانه های آلمان از این سرقت به عنوان بزرگترین سرقت در نوع خودش از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون یاد کرده اند.

این سرقت بزرگ، صبح روز دوشنبه با ایجاد آتش سوزی و مختل کردن سیستم امنیتی موزه و تاریک کردن فضای اطراف صورت گرفت.

با اینکه برق موزه قطع شده بود، يکي از دوربین های مدار بسته تصویر دو مرد را که به موزه «طالق سبز» وارد شدند، ثبت کرده است.

به گفته رئیس پلیس شهر «درسدن»، سارقان یک پنجره را شکستند و با بریدن فنس به یکی از اتاق های محل نگهداری جواهرات این موزه وارد شدند.

افسران پلیس با فاصله چند دقیقه پس از وقوع این سرقت در موزه حاضر شدند، اما مظنونین محل را ترک کرده بودند.

رسانه های آلمانی ارزش جواهرات به سرقت رفته را تا هزاران میلیون یورو برآورد کرده اند اما «ماریون اکرمن» مدیر مجموعه های هنری شهر «درسدن» معتقد است که تعیین ارزش آثار به سرقت رفته غیر ممکن است. 

«اکرمن» بیان کرد:«نمی توانیم برای این مجموعه به سرقت رفته ارزش تعیین کنیم چراکه فروختن این آثار غیرممکن است.»

به گفته «اکرمن»، آثار ربوده شده شامل سه مجموعه تاریخی از الماس های تراشیده شده متعلق به قرن هجدهم است.

موزه «طاق سبز» که توسط «آگوستوس دوم» شاه «ساکسن» در سال 1723 تاسیس شده است به عنوان یکی از 12 موزه ای محسوب می شود که گنجینه بزرگ آثار هنری «درسدن» را در خود جای داده است. از آن جایی که برخی از اتاق های این موزه با رنگ سبز تزیین شده اند، موزه «طاق سبز» نام گرفته است.

«طاق سبز» که یکی از قدیمی ترین موزه های جهان شناخته می شود محل نگهداری یاقوت کبود 547.71 قیراطی است که توسط «تزار پیتر یکم روسیه» هدیه شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1