روستاها و شهرهای کوچک مقصد ٩٨ درصد سفرهای داخلی

16 نوامبر 2019 - 17:00 dsfr.ir/p77nk

روستاها و شهرهای کوچک مقصد ٩٨ درصد سفرهای داخلی
ardabilchto.ir
گردشگری روستایی

سمنان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از سپردن میزبانی اجلاس بین المللی گردشگری روستایی به ایران در سال آینده خبر داد.

ولی تیموری در نشستی با فعالان گردشگری شهرستان گرمسار با اعلام این خبر اظهار کرد: ایران سال آینده میزبان این اجلاس بین المللی است.

وی با بیان اینکه سال گردشگری هر ساله از پنجم مهر ماه آغاز می شود ادامه داد: با توجه به اینکه گردشگری روستایی و طبیعت گردی شعار گردشگری دنیاست، ایران آمادگی خود را برای میزبانی اجلاس گردشگری روستایی در ایران اعلام کرده است.

تیموری با اشاره به اینکه سند راهبردی توسعه گردشگری روستایی کشور در حال تهیه است، گفت: این سند در اجلاس بین المللی گردشگری روستایی ابلاغ می شود.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: مردم ایران اهل سفر و خرج کردن در سفر هستند و باید به ظرفیت گردشگری داخلی توجه جدی شود.

وی با بیان اینکه ساماندهی و توزیع سفر داخلی در اولویت کاری حوزه گردشگری کشور است، افزود:در دنیا گردشگری به عنوان ابزاری برای توزیع عادلانه ثروت محسوب می شود.

معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه دوران سفرهای انبوه تمام شده و سفرها به سمت سفرهای تخصصی هدایت می شود گفت: ٩٨ درصد سفرهای داخلی ایران به سمت شهرهای کوچک و روستاهاست و گردشگری روستایی مقصد اصلی تورهای داخلی است.

تیموری با تاکید بر اینکه توسعه گردشگری با مشارکت جامعه محلی امکان پذیر می شود، گفت: رتبه بندی شهرها از منظر گردشگران و مردم محلی با مشارکت دانشگاه تربیت مدرس در دست اجراست و این رتبه ها به زودی اعلام می شود.

جشنواره اقوام ایران امروز با حضور گروه هایی از اقوام مختلف ایرانی در گرمسار با حضور معاونان وزارتخانه های .ورزش و جوانان و میراث فرهنگی و گردشگری در گرمسار آغاز شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1