6 ژوئیه 2020 - 12:39

تحریم ها باعث کاهش ورود توریست به کشور شده است

12 نوامبر 2019 - 17:00 dsfr.ir/fy9m2

تحریم ها باعث کاهش ورود توریست به کشور شده است
irna.ir
توریسم تور

یک عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران از کاهش مراجعان توریسم درمانی به ایران در سال جاری خبر داد و پیش بینی کرد که سال آینده سهم ایران از بازارهای منطقه کاهش خواهد یافت.

فاطمه مقیمی، رئیس شورای بانوان بازرگان اتاق بازرگانی ایران، در همایش "مدیریت اقتصادی صنایع در دوران تحریم" با بیان این که تحریم ها علاوه بر وجود آوردن مشکلات اقتصادی، باعث بروز مشکلاتی در حوزه معیشت مردم شده است، اظهار کرد: بنا بر آمارهای ارائه شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، در سال جاری تولید محصولاتی مانند سیگار و پالم افزایش داشته و در برخی محصولات که می توانستیم با استفاده از شرایط موجود تولید خود را افزایش دهیم مانند خودرو و کامیون ها کاهش تولید داشته ایم.

وی افزود: همچنین در سال گذشته ۲۲ میلیون تن صادرات در بخش محصولات پتروشیمی انجام شده که از محل آن ۱۲ میلیارد دلار ارز وارد کشور شده است.

مقیمی با بیان این که عمده بازارهای ایران از آسیای شرقی و اروپا بوده، تصریح کرد: در بخش گردشگری نیز تحریم ها باعث کاهش ورود توریست به کشور شده و تحریم دارو و مشکلات آن نیز باعث شده در بخش توریسم درمانی که بیش از این وضعیت خوبی داشتیم، شاهد کاهش باشیم. سال گذشته ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار توریست وارد کشور شدند که بیشترین آن متعلق به کشور عراق با یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بوده و پس از آن جمهوری آذربایجان، کویت، چین و هند قرار دارند.

رییس کانون زنان بازرگان ایران در ادامه درباره اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر تشکیل یک سازوکار مستقل مالی گفت: پیشنهاد اخیر آقای ظریف مبنی بر ایجاد یک شبکه مالی با حضور هشت کشور عضو اکو یکی از پیشنهادهایی است که بازرگانان به آن نیاز دارند و با وجود این که این موضوع از سال ها قبل مطرح بوده، تا امروز هنوز اجرایی نشده است.

وی با بیان این که برای اجرای این سازوکار ما به تغییر برخی قوانین نیاز داریم، تصریح کرد: سال ۲۰۱۹ دو کشور ایران و لیبی کمترین میزان توسعه را در صنعت نفت داشته اند و پیش بینی می شود سهم ایران از بازار منطقه سال آینده نیز کمتر شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1