24 سپتامبر 2023 - 10:04
با حضور ۵۰ هنرمند روس

روزهای فرهنگی روسیه در ایران برگزار می شود

5 نوامبر 2019 - 09:00 dsfr.ir/552bv

روزهای فرهنگی روسیه در ایران برگزار می شود
etemaadonline.ir
هنرهای سنتی روسیه

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه، روزهای فرهنگی روسیه در ایران روز شنبه (۱۸ آبان ماه) ساعت ١٥ در تالار وحدت برگزار می کند.

در روزهای ۱۸ تا ۲۳ آبان میزبان مقامات فرهنگی دو کشور و سفرا و دیپلمات های خارجی مقیم ایران هفته فرهنگی روسیه در ایران هستند.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه میزبان این برنامه هستند که در اجرای برنامه از همکاری بنیاد رودکی و مجموعه فرهنگی و تاریخی نیاوران و نهادهای فرهنگی شهر قزوین و روس کنسرت روسیه بهره می گیرند.

مراسم افتتاحیه این برنامه، روز شنبه (۱۸ آبان ماه) ساعت ١٥ با حضور و سخنرانی ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و استپانف، معاون وزیر فرهنگ روسیه در تالار وحدت برگزار می شود.

همچنین، نمایشگاه هنرهای سنتی روسیه (١٩ آبان ماه) در مجموعه فرهنگی و تاریخی کاخ نیاوران برپا می شود و به مدت چهار روز دایر است.

معاون وزیر فرهنگ روسیه به همراه هیئتی متشکل از ۵۰ تن از هنرمندان برجسته این کشور با همکاری اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور، رایزنی فرهنگی ایران در روسیه و سفارت روسیه در تهران به کشورمان می آیند. این هیئت فرهنگی و در راس آن معاون وزیر فرهنگ روسیه در برنامه سفر خود به کشورمان علاوه بر دیدار با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دیگر مقامات و مسئولان کشورمان، بازدید از کاخ نیاوران و موزه ملی ایران خواهند داشت.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1