مسیر دسترسی به پارک ملی کویر از گرمسار باتلاقی و بسته است

28 اکتبر 2019 - 09:00 dsfr.ir/lg9pr

مسیر دسترسی به پارک ملی کویر از گرمسار باتلاقی و بسته است
asemooni.com
پارک ملی کویر

رئیس اداره پارک ملی کویر گفت: جاده سنگفرش مسیر دسترسی به پارک ملی کویر از شهرستان گرمسار به علت شدت بارندگی ۴۸ ساعت گذشته و باتلاقی شدن مسیر بسته است.

رضا شاه حسینی مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران از گردشگران و علاقه مندان به منطقه گردشگری و پارک ملی کویر خواست به سبب نبود پوشش شبکه تلفن همراه در مسیر جاده سنگفرش و باتلاقی بودن مسیر به این مکان سفر نکنند.

وی ادامه داد: گردشگران و طبیعت دوستان به منظور حفظ جان و امنیت خود به هیچ عنوان تا اطلاع بعدی، به این منطقه رفت و آمد نداشته باشند. طبیعت دوستان پیش از تردد به پارک ملی کویر، در تماس با اداره پارک به شماره ۰۲۳۳۴۲۳۶۶۶۰ سفر خود را هماهنگ کنند.

پارک ملی کویر یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مناطق حفاظت شده ایران است که بیشتر گستره آن در شهرستان گرمسار و بخش های کوچکی هم در استان های تهران، قم و اصفهان واقع شده است.

این منطقه حدود ۶۷۰ هزار هکتار وسعت دارد که ۴۲۰ هزار هکتار آن پارک ملی و ۲۵۰ هزار هکتار منطقه حفاظت شده است.
پارک ملی کویر دارای اقلیم خشک و بیابانی است و بیشتر بارندگی آن در ماه های آبان تا اردیبهشت صورت می گیرد، متوسط میزان سالانه باران در منطقه ۱۵۰ میلی متر است، به طور معمول گرمای شدید از اوایل خرداد تا پایان مهر در منطقه ادامه دارد.
در مجموع ۳۴ گونه پستاندار، ۱۵۵ گونه پرنده و ۳۴ گونه خزنده در این منطقه شناسایی شده اند.
پلنگ ایرانی، گرگ، کفتار راه راه، گربه شنی، روباه قرمز، روباه شنی، جبیر، کل و بز، قوچ و میش، شغال و سیاه گوش از جمله پستانداران شاخص این منطقه هستند.

مسیر جاده سنگ فرش به کاروانسرای قصر بهرام از جمله بنای تاریخی در پارک ملی کویر گرمسار محسوب می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1