آموزش گردشگری به دهیاران مازندران

26 اکتبر 2019 - 11:00 dsfr.ir/c22re

آموزش گردشگری به دهیاران مازندران
hiholiday.ir
گردشگری مازندران

مهران حسنی، معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از آغاز اجرای طرح آموزش گردشگری به دهیاران روستاهای مسیر و مقصد گردشگری استان خبر داد و از دهیاران خواست برای توسعه این صنعت در روستاها حتما در دوره آموزشی شرکت کنند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی مازندران با اعلام اینکه آموزش دهیاران توسط چهره های علمی حوزه جهانگردی و گردشگری انجام می شود، گفت: دهیاران برای آموزش و حضور در کلاس های گردشگری نیازی به مراجعه به اداره کل میراث فرهنگی ندارند و با حضور در ادارات شهرستانی این کلاس های آموزشی برایشان برگزار می شود.

در این دوره های آموزشی موضوعاتی چون شناخت صنعت گردشگری، الگوهای رفتاری با گردشگران، الگوهای ارتباطی گردشگر با طبیعت، مدیریت جامعه محلی برای پذیرش گردشگران و همچنین ایجاد فضای مسئولیت پذیری برای گردشگر و جامعه محلی به دهیاران آموزش داده می شود.

وی با اعلام اینکه اولویت آموزش در مرحله نخست برای دهیارانی است که روستاهایشان در مسیر گردشگری است یا اقامتگاه بوم گردی دارد، گفت: درخواست ما از تمامی دهیاران ۱۶۰ روستای انتخاب شده این است که حتما در این طرح شرکت کنند؛ زیرا آموزش تنها راه توسعه مثبت و موثر روستاها و تعمیق اقتصاد گردشگری در محیط روستایی مازندران است.

استان مازندران سالانه میزبان حدود ۳۰ میلیون نفر گردشگر است که ۲۰ تا ۳۰ درصد از این تعداد در روستاها اقامت می کنند. همچنین مازندران ۲ هزار و ۹۰۰ روستا و آبادی دارد که بیش از ۷۰ درصد آن در مناطق جنگلی، کوهپایه و ییلاقی است و دارای جاذبه های گردشگری متنوع و بی نظیر هستند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1