28 فوریه 2024 - 19:36
در جریان سفر معاون رئیس‌جمهوری به قشم در روز ملی خلیج فارس

کلنگ بزرگ‌ترین پارک و کمپینگ ساحلی به زمین زده شد

3 می 2015 - 07:30 dsfr.ir/it1uf

سلطانی فر در سفر به جزیره قشم، از چند پروژه گردشگری بازدید و کلنگ شروع احداث بزرگ‌ترین پارک و کمپینگ ساحلی را به زمین زد.

مسعود سلطانی‌فر، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که به مناسبت روز ملی خلیج‌فارس به قشم سفر کرده بود، در مراسمی که پنج‌شنبه شب به همین مناسبت برگزار شد، گفت: عملیات اجرایی 8 دهکده گردشگری در سواحل جنوبی کشور، ظرف 2سال آینده به پایان می‌رسد. 8 نقطه را در سواحل جنوبی شناسایی کرده‌ایم که از شرقی‌ترین منطقه دریایی عمان در مرز با پاکستان تا غربی‌ترین نقطه خلیج‌فارس در استان خوزستان است. شناسایی این مناطق انجام شده و کار مطالعاتی و واگذاری زمین و انتخاب شریک داخلی 3 نقطه از این مناطق که در هرمزگان است، در سال 94 انجام خواهد شد.

سلطانی‌فر تاکید کرد: تلاش می‌کنیم با احداث دهکده‌های گردشگری که با مشارکت بخش خصوصی خواهد بود، گردشگری را در این منطقه رونق ببخشیم تا حضور مردم و گردشگران در سواحل جنوب و به تبع آن رونق منطقه بیشتر شود. با تامین تسهیلات ارزان‌قیمت از محل صندوق توسعه ملی، سرمایه‌گذاران را حمایت می‌کنیم.

سلطانی‌فر در ادامه همین سفر، از چند پروژه گردشگری دیگر در قشم بازدید کرد و کلنگ بزرگ‌ترین پارک و کمپینگ ساحلی را به زمین زد.  طرح یاد شده در زمینی به مساحت 123 هزار متر مربع احداث می‌شود و همزمان با این طرح، هفت طرح دیگر پارک-کمپینگ نیز در نقاط مختلف جزیره قشم احداث خواهدشد.

در ادامه بازدیدهای روز جمعه، مسعود سلطانی‌فر به جزیره «هنگام» رفت و ضمن این بازدید اعلام کرد: جزیره هنگام از توابع قشم به‌دلیل تلفیق اکوسیستم بکر و ظرفیت‌های بالای گردشگری، تبدیل به قطب گردشگری حلال در کشور و منطقه می‌شود. تامین اماکن مناسب گردشگری و رفاهی برای بانوان مسلمان از جمله اقداماتی است که می‌تواند جزیره هنگام را در تبدیل شدن به قطب گردشگری حلال یاری کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1