جزیره ای دست نخورده که پتانسیل بالایی در جذب گردشگر دارد

24 اکتبر 2019 - 09:00 dsfr.ir/wb7uv

جزیره ای دست نخورده که پتانسیل بالایی در جذب گردشگر دارد
wikiloc.com
جزیره لارک

براساس آخرین اخبار بدست آمده و گفته های معاون بنیاد مستضعفان، برای پیشرفت گردشگری جزیره لارک می توان از تبلیغات، سرمایه گذاری و همچنین همکاری بومیان منطقه بهره برد.

موسی برزگری درباره طرح بنیاد مستضعفان برای توسعه گردشگری جزیره لارک اظهار کرد: این جزیره یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس است و بنیاد مستضعفان تلاش می کند تا با آموزش اهالی محروم آن، گسترش اکوتوریسم و با حفظ بافت سنتی و سبک زندگی منحصربفرد اهالی، نوعی الگوی بومی پیشرفت را به ساکنان جنوب کشور معرفی کند.

وی با اشاره به پتانسیل عالی جزیره لارک برای توسعه گردشگری افزود: جزیره لارک یکی از محدود مناطق دست نخورده و بکر خلیج فارس بوده که از پتانسیل خوبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی برای استفاده از جاذبه های طبیعی خلیج فارس برخوردار است.

معاون بنیاد مستضعفان با اشاره به تجربه موفق هتل کپری بنیاد مستضعفان در منطقه جنوب استان کرمان ادامه داد: لارک علاوه بر جاذبه های طبیعی دارای مردمانی است که سبک زندگی خود را دارند و تجربه بنیاد در هتل کپری نشان داد که گردشگران خارجی و داخلی بیشتر از فضاهای بومی برای اقامت استقبال می کنند، لذا تصمیم گرفتیم تا از ظرفیت های فرهنگی و سنتی لارک برای جذب گردشگر استفاده کنیم.

برزگری با اشاره به مشکلات موجود برای تردد به این جزیره گفت: با حمایت بنیاد مستضعفان شناوری برای تردد میان قشم و لارک در نظر گرفته شد. این شناور روزی دو بار بین قشم و لارک تردد می کند. از سوی دیگر برای رفاه حال مسافران بحث هوشمندسازی تردد این شناور را از طریق گوشی تلفن همراه با استفاده از یک شرکت دانش بنیان وابسته به دانشگاه شهید بهشتی اجرا شد.

در این طرح مسافر می تواند به راحتی حرکت شناور را رصد کند و با برنامه زمانبندی و بدون معطلی خود را به جزیره برساند. مدیر عامل بنیاد علوی با اشاره به سایر خدمات ارائه شده در طرح هوشمندسازی جزیره لارک اعلام کرد: علاوه بر تسهیل تردد به جزیره، از طریق سامانه ی هوشمند سازی معرفی اقامتگاه های بومگردی، جاذبه های توریستی جزیره و آشنایی با سبک زندگی مردم محلی در این طرح مورد توجه قرار گرفت.

وی در ادامه از آموزش خدمات بوم گردی به اهالی لارک توسط بنیاد مستضعفان خبر داد و افزود: در قالب کارگاه هایی چگونگی ارائه خدمات به مسافران و تکریم گردشگران به حدود 100 نفر از اهالی آموزش داده می شود و در آینده نزدیک 30 اقامتگاه بومگردی در لارک آماده استقبال از گردشگران خواهد شد.

برزگری در پایان تأکید کرد: بنیاد مستضعفان تسهیلات کم بهره تا سقف دو میلیارد تومان برای بازسازی منازل به اهالی اعطا می کند. تاکنون نیز به 11 نفر از اهالی کم برخوردار جزیره مبلغ 10 میلیون تومان به صورت بلاعوض برای مشارکت در طرح بوم گردی پرداخت شد. بازسازی و نوسازی معابر بر اساس بافت بومی جزیره از دیگر اقدامات انجام شده توسط بنیاد برای رفاه حال مسافران است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1