همزمان با شمارش معکوس صفر شدن موجودی کارت های سوخت؛

صف های طولانی در جایگاه ها برای بنزین کارتی

9 اوت 2015 - 15:30 dsfr.ir/dw819

در حالی که تنها 1 ماه به پایان موجودی بنزین 700 تومانی کارت های سوخت باقی مانده، میزان استفاده مردم از کارت جایگاه داران به یک باره افزایش یافته و این مسئله سبب ایجاد صف کیلومتری پیش روی پمپ بنزین ها شده است.

حدود 2 ماه قبل دولت اقدام به برداشتن سهمیه های بنزین کرد تا از این طریق نرخ بنزین را واحد کند. بر همین اساس هم موعد شهریور ماه را برای استفاده از باقی ذخیره 700 تومانی کارت های سوخت اعلام کرد. در این میان، بیشتر مردم بعد از پایان گرفتن سهمیه های خود، به سهمیه کارت های سوخت جایگاه ها روی آورده اند که این مسئله سبب ایجاد صف های طولانی مقابل برخی جایگاه ها شده است.

به دلیل محدودیت تعداد کارت بنزین جایگاه داران و نخرید بنزین توسط مردم با کارت بنزین شخصی، مدت زمان سوخت گیری خودروها افزایش یافته و این موضوع منجر به بازگشت صف در مقابل جایگاه های سوخت شده است.

برخی از خودروسواران اعتقاد دارند که با توجه به آزادسازی قیمت بنزین دیگر نیازی به عرضه کارتی بنزین نیست و دولت باید هر چه سریع تر عرضه کارتی بنزین در جایگاه های سوخت را متوقف کند، زیرا این موضوع مشکلاتی همچون افزایش زمان سوخت گیری را به جایگاه ها تحمیل می کند.

بر همین اساس، بیژن حاج محمدرضا درباره آخرین وضعیت استفاده از کارت های هوشمند بنزین توسط مردم پس از آزادسازی قیمت ها، گفته است: هم اکنون با آزادسازی قیمت ها، مردم کمتر تمایل به استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی خود برای خرید بنزین در جایگاه ها دارند.

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت سراسری کشور با تاکید بر اینکه قطعا با به پایان رسیدن موجودی بنزین 700 تومانی کارت های سوخت تا شهریور ماه سال جاری، استفاده از کارت سوخت شخصی در جایگاه ها به حداقل کاهش می یابد، تاکید کرده است: در حال حاضر هیچ محدودیتی در استفاده از کارت سوخت جایگاه داران وجود ندارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « اقتصاد نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1