باب زنگی؛ مرتفع ترین روستای کشور

29 سپتامبر 2019 - 17:00 dsfr.ir/qj631

باب زنگی؛ مرتفع ترین روستای کشور
محمد ابراهیم یوسفی
روستای باب زنگی

تمامی نقاط کشورمان از نظر گردشگری حائز اهمیت هستند و گردشگران را به سمت خود جذب می کنند. روستاها از جاذبه های طبیعی بسیاری برای جذب گردشگر برخوردار هستند.

روستای باب زنگی با ۳۳۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا، بلندترین روستای کشور است.

روستای باب زنگی در بخش راین شهرستان کرمان قرار گرفته است. از جاذبه های گردشگری دیگر بخش راین شهرستان کرمان (یکی از شهرستان های استان کرمان) می توان به ارگ راین، کوه هزار، چنار های هزار ساله و دهانه های آتشفشانی و چشمه های آب معدنی اشاره کرد.

کوه هزار با ارتفاعی بالغ بر ۴۵۰۱ متر بلندترین قله استان کرمان است. این کوه به دلیل داشتن هزار نوع گیاه گوناگون با نام هزار شناخته می شود.

کوه هزار در اطراف روستای باب زنگی قرار گرفته است؛ از روستا های دیگر اطراف کوه هزار می توان به ظهرود بالا، ظهرود پایین، خالق آباد و خیرآباد اشاره کرد.

آبشار راین در دل کوه هزار قرار گرفته است. این آبشار که با نام زر رود هم شناخته می شود از ریزش رودخانه ای که سرچشمه هایش از ارتفاعات بالادست و از دل دامنه ها و دیواره های برف گیر هزار جریان می گیرد، شکل گرفته است.

توصیه ما به شما این است که در زمان گردش در طبیعت و بهره بردن از زیبایی های محیط زیست اطرافتان به قوانین طبیعت احترام بگذارید و با این کار تداوم زندگی بشری را تضمین کنید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « باشگاه خبرنگاران جوان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1