16 آوریل 2024 - 15:42

نمایشگاه صنایع دستی راه ابریشم در همدان برگزار می شود

28 سپتامبر 2019 - 15:00 dsfr.ir/i14ga

نمایشگاه صنایع دستی راه ابریشم در همدان برگزار می شود
iribnews.ir
نمایشگاه صنایع دستی

شهردار همدان گفت: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو راه ابریشم در سال ۲۰۲۰ در همدان به تصویب رسید.

عباس صوفی در ششمین نشست کمیته هماهنگی معرفی میراث برای ثبت های زنجیره ای در کشورهای مسیر جاده ابریشم افزود: این شهر قدیمی ترین شهر زنده جهان با بیش از سه هزار سال سابقه مدنیت است و ۵۰۰ سال پایتخت ایران بزرگ بوده است.

وی با بیان اینکه انتظار ما از مهمانان مجمع جهانی راه ابریشم معرفی همدان در شهرها و کشورهای خود است، اظهار داشت: مهمترین درخواست مسئولان همدانی از مجمع جهانی راه ابریشم آن است که ظرفیت های همدان که زمانی یکی از مهمترین کریدورهای راه ابریشم بوده و چهارراه راه ابریشم محسوب شده در ثبت جهانی مسیرهای راه ابریشم در اولویت قرار گیرد.

شهردار همدان گفت: امیدوارم با برگزاری این نشست ها در کشورهای مختلف ظرفیت ارتباطی در حوزه های اقتصادی و فرهنگی کشورهای حاشیه جاده ابریشم را بالا ببریم و به این نتیجه برسیم که راه ابریشم باید مجدد احیا شود.

صوفی با بیان اینکه با برنامه ریزی سازمان جهانی یونسکو و مجمع جهانی راه ابریشم پیشنهاد کردیم سال ۲۰۲۰ نمایشگاه صنایع دستی کشورهای عضو راه ابریشم در همدان برگزار شود، افزود: این نمایشگاه با ظرفیت کشورهای عضو راه ابریشم نمایشگاهی قوی خواهد بود.

اجلاس جهانی گردشگری یکم تا هفتم مهرماه با حضور ۴۰ مهمان از ۱۴ کشور در همدان در حال برگزاری است.

این مهمانان از کشورهای فرانسه، ازبکستان، آذربایجان، چین، روسیه، کره جنوبی، ژاپن، بوتان، ترکیه، سوئیس، قرقیزستان، تاجیکستان، قزاقستان و نپال هستند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1