27 می 2020 - 14:03

پرتغال، برنده اولین جایزه مقصد گردشگری در دسترس شد

19 سپتامبر 2019 - 17:00 dsfr.ir/y38zp

پرتغال، برنده اولین جایزه مقصد گردشگری در دسترس شد
kojaro.com
کشور پرتغال

کشور پرتغال با راه اندازی برنامه همه برای همه در سال ۲۰۱۶ و پیشرفت های خوبی که در ارتقای دسترسی به مقاصد گردشگری داشت، جایزه ی مقصد گردشگری در دسترس ۲۰۱۹ را برنده شد.

مسافرانی که محدودیت های حرکتی دارند شاید دوست داشته باشند بدانند، سازمان جهانی گردشگری با همکاری بنیاد ONCE، جایزه ی «مقصد گردشگری در دسترس ۲۰۱۹» را به کشور پرتغال اعطا کرد.

پرتغال اولین کشوری است که به واسطه ی تلاش هایش برای ارتقای دسترسی به مقاصد گردشگری، به این عنوان دست پیدا می کند. تبدیل پرتقال به کشوری در دسترس برای همه، از اولویت های دولت این کشور بوده است که با برنامه ی «همه برای همه» در سال ۲۰۱۶ کلید خورد و هدف از آن تقویت بخش گردشگری، کمک به ایجاد و ترویج برنامه های سفر در دسترس در سراسر کشور بوده است تا پرتغال را به کشوری کامل برای همه ی مسافران تبدیل کنند.

۹۰ میلیون مسافر با محدودیت ها یا مشکلات حرکتی در اروپا وجود دارد و اعطای جایزه ی مقصد گردشگری در دسترس ۲۰۱۹ به پرتغال، جایگاه برجسته و پیشروی این کشور را در دسترسی به مقاصد گردشگری نشان می دهد. از اقدامات پرتغال برای اجرای برنامه ی همه برای همه، می توان به راهنماهای حرفه ای برای بخش گردشگری و همین طور نقشه های راه اشاره کرد که در سایت «https://www.visitportugal.com» در دسترس علاقه مندان قرار دارد. علاوه بر این، یک خط مالی خاص برای حمایت از پروژه های دسترسی به مقاصد گردشگری راه اندازی شد و تا به امروز ۱۱۶ پروژه از آن منتفع شده اند.

کشور پرتغال علاوه بر برنامه ی «ساحل در دسترس»، برنامه ی «جشنواره های در دسترس» را نیز در دستور کار خود قرار است که هدف از آن متمایز کردن رویدادهایی است که امکان دسترسی را برای افراد دچار محدودیت حرکتی نظیر زنان باردار، سالمندان، معلولان دارای صندلی چرخ دار و افراد دچار نقص بینایی فراهم می کنند.

وب سایت و اپلیکیشن Tur4All نیز برای ارتقای دسترسی به مقاصد گردشگری راه اندازی شده است که اطلاعات هتل ها، رستوران ها و پیشنهادات فرهنگی را در اختیار مسافران دچار مشکلات حرکتی در پرتغال و اسپانیا قرار می دهد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « کجارو » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1