17 اکتبر 2019 - 08:53

ویلاسازی صنعت گردشگری را تعطیل می کند

8 اوت 2015 - 16:10 dsfr.ir/8z7u1

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: ویلاسازی جزئی از گردشگری نیست بلکه آن را تعطیل می کند.

حسین معصوم روز پنج شنبه در جلسه پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز گفت: اگر اساس درست طرح های تفضیلی، هادی و ... را درست دنبال کنیم تقاضا برای تغییر کاربری ها به حداقل می رسد.

وی اضافه کرد: در گذشته ای نه چندان دور مردم و روستائیان، خود از اراضی و جنگل ها حفاظت می کردند و رویکرد ما باید به سمت مردم برود. فاصله گرفتن از مردم برای حفاظت از جنگل ها موجب شد که مشارکت های مردمی امروز کمرنگ باشد.

معصوم با بیان اینکه در محدوده روستا اگر یک فرد روستایی می خواهد برای فرزندش خانه بسازد باید این حق را داشته باشد، خاطرنشان کرد: سودجویی از ویلاسازی موجب شده است که گردشگری استان های شمالی به مخاطره بیفتد.

وی ادامه داد: در گیلان برای هتل سازی اقدام های لازم انجام نشد و این امر منجر شد که هر گردشگر فکر کند که با مسافرت به گیلان به فکر ساخت خانه دوم بیفتد.

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: هتل داری در گیلان می تواند درآمد بسیار خوبی نصیب استان و صنعت گردشگری را متحول کند، اما ویلاسازی این صنعت را تعطیل می کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « همشهری » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه ها

  • رزسیاه 8 اوت 2015 - 19:12

    به مردم بودجه بدید چشم. سودجوئی؟ وقتی دلخوشیشون به سالی 1 تومن 2 تومن کسب درامد از زمین کشاورزیه؟ شما بیا همین منطقه سیسنگان ببین چندتا کوچه به طرف دریا می بینی؟ اینا رو مردم بستن؟ شما نفروختین؟ دریابانی مقصر نیست؟ میریم ساحل روستای خودمون ونوش شنا کنیم صاحب ویلا که معلوم نیست از کجای دنیا پاشده اومده اینجا میگه اینجا نمی تونید برید داخل آب ملک خصوصیه! مگه دریا حریم نداره؟ مگه اینجا صاحب نداره که مشت مشت سنگ ریختن راه های ساحل رو بستن. مگه کسی می تونه درختی رو بدون اجازه ببره یا زمینی رو بدون اجازه بفروشه یا بسازه؟ اگر چنین کاری انجام میشه از بی لیاقتی و زیرمیزی گرفتن های شماهاست وگرنه مردم عادی که زورشون به این چیزا نمی رسه

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1