سالانه 500 هزار گردشگر خارجی از مرز مهران وارد کشور می شوند

8 اوت 2015 - 15:30 dsfr.ir/tg3v5

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: سالانه بیش از 500 هزار گردشگر خارجی از طریق مرز بین المللی مهران وارد کشور می شوند.

علی قاسمپور اظهار کرد: این تعداد گردشگر، عموما از کشور عراق و کشورهای آسیای میانه از جمله تاجیکستان، آذربایجان، افغانستان، پاکستان و هندوستان هستند. وی با بیان اینکه مقصد تعداد کمی از این گردشگران استان ایلام است، افزود: این گردشگران بیشتر با هدف سفر به استان های قم، مشهد، تهران و استان های شمالی وارد کشورمان می شوند.

قاسمپور با اشاره به اینکه گردشگران ورودی از مرز بین المللی مهران ساماندهی نشده اند، تاکید کرد: معاونت گردشگری در حال تهیه دستورالعمل اجرایی نحوه ساماندهی گردشگران ورودی از مرز مهران است و این مهم به زودی به استان ابلاغ می شود. بر اساس این دستورالعمل در زمینه ساماندهی گردشگران ورودی مرز مهران اقدام و تلاش می شود میزان ماندگاری آنها در استان ایلام افزایش یابد.

قاسمپور یادآور شد: تلاش می شود گردشگران ورودی مرز مهران در قالب تور و به صورت گروهی وارد کشور شوند و برنامه بازدید از جاذبه های تاریخی، طبیعی و تفریحی استان ایلام در برنامه سفر آنها گنجانده شود. باید برنامه ریزی های لازم انجام شود تا استان ایلام از معبر گردشگری به یک مقصد گردشگری تبدیل شده و از درآمدهای این صنعت بهره مند شود اما لازمه آن فراهم کردن زیرساخت ها است.

وی اظهار کرد: مرز مهران یکی از امن ترین مرزهای کشور و نزدیک ترین مرز به شهرهای کربلا، نجف و بغداد است به همین دلیل گردشگران و زوار رغبت بسیار زیادی به تردد از طریق این مرز دارند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام با بیان اینکه در ایام اربعین بیش از 1 میلیون زائر از طریق مرز مهران تردد می کنند، خواستار همکاری تمامی دستگاه ها، انجمن ها، نهادهای مذهبی و بخش خصوص برای پذیرایی هر چه بهتر از زائران حسینی شد.

قاسمپور اضافه کرد: استان ایلام برای پذیرایی از مسافران و گردشگران آمادگی کامل دارد اما باید در زمینه توسعه زیرساخت های گردشگری با همکاری بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی برنامه ریزی کنیم چراکه مرز بین المللی مهران به یکی از کانون های تردد زوار در کشور تبدیل شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 18 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1