24 فوریه 2020 - 03:26

بخش عمده توریست های وارد شده به کشور گردشگران درمانی هستند

20 اوت 2019 - 13:00 dsfr.ir/6z5dg

بخش عمده توریست های وارد شده به کشور گردشگران درمانی هستند
takbelit.com
گردشگری سلامت

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: طی سال گذشته ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر به کشور وارد شدند که بخش زیادی از آنها گردشگران درمانی بودند.

علی اصغر مونسان در آیین افتتاح مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی و بزرگترین قطب توریست درمانی غرب کشور در اراک اظهار داشت: طی سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد ورود گردشگر به کشور ثبت شده است که باز هم بخشی از این گردشگران را گردشگران درمانی تشکیل می دهند.

گردشگران درمانی یکی از بخش های مهم گردشگری محسوب می شوند و به ازای هر گردشگر ۲ هزار و ۴۰۰ دلار هزینه کرد در نظر گرفته شده است که این نشان از اهمیت این بخش دارد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور اضافه کرد: به نظر می آید که این فرصت خوبی است که در کشور وجود دارد که شهر اراک نیز بایستی این مورد فعال می شد.

از آژانس های گردشگری برای رونق پروازهای اراک باید کمک گرفته شود و به نظر می آید بازار خوبی چون بازار قم در کنار اراک وجود دارد که حجم زیادی گردشگر از کشورهای عربی در آنجا حضور دارند که تبلیغات لازم می تواند آنها را به سمت اراک جذب کند. البته اداره کل میراث فرهنگ و صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی باید روی این موضوع بیشتر فعال شود و کار کند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور تصریح کرد: در شهرهای بزرگ در حوزه گردشگری حضور دلالان هم مشکلاتی ایجاد کرده که کنترل آن در اراک می تواند یک مزیت باشد.

گردشگرانی که به منظور درمان به اراک می آیند اگر راحتی خیال برایشان تجربه شود و با قیمت مناسب روبرو شوند، زمینه ورود بیشتر گردشگر به این شهر فراهم خواهد شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1