24 ژانویه 2020 - 21:16
پیشنهاد ایرانگردی

سیکاء، چهره جدید گردشگری ایران!

5 اوت 2019 - 15:00 dsfr.ir/754y3

سیکاء، چهره جدید گردشگری ایران!
ketabak.org
جنگل

روستای سیکا منحصر به فردترین و انبوه ترین جنگل صنعتی کشور را دارد. این جنگل های بسیار تنومند و زیبا، توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند.

و بازهم سفر به شمال، سفر به طبیعت خیال انگیز و جنگل های سر به فلک کشیده، روستاهای بکر و دیدنی و بازهم مازندران! یکی از روستاهای توابع بخش هزارجریب شهرستان نکا روستایی است به اسم سیکاء. این روستا از اماکن مهم گردشگر پذیر منطقه هزار جریب بوده که در منطقه جنگلی کوهستانی و ییلاقی استخر پشت بر روی کوه های ببر چشمه واقع شده است. اما دلیل معرفی این منطقه در این بخش از ایرانگردی 

روستای سیکا منحصر به فردترین و انبوه ترین جنگل صنعتی کشور را دارد. این جنگل های بسیار تنومند و زیبا، توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند. در جنوب سیکا رودخانه ای جاری است که به دره ببرچشمه معروف است. این رودخانه در مسیر خود آبشارهای کوچک پشت سر هم زیادی دارد که از جذابیت خاصی برخوردار است و به سمت جنوب و کیاسر جریان دارد.

این روستا همجوار با دو امام زاده است، امام زاده ابراهیم (ع) و امام زاده یحیی (ع) است و نیز اکثر مردم در این روستا سید هستند و به گفته افراد محلی در گذشته از سوی دیگر روستاها برای بردن تبرک به این روستا می آمدند. این روستا بخاطر شرایط جغرافیایی بین کوه هایی قرار گرفته است که بر همین اساس بسیار تغییر نام داده: اول سیکو بعد به سیکان و بعد به سیکاء تغییر یافته است. امیدواریم شما هم روزی از این روستای بهشتی دیدن کنید و از طبیعت بکرش لذت ببرید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « لست سکند » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1