9 دسامبر 2019 - 13:35

مازندران قطب گردشگری روستایی در کشور

1 اوت 2019 - 09:00 dsfr.ir/6e7el

مازندران قطب گردشگری روستایی در کشور
irna.ir
گردشگری روستایی

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مازندران با طبیعت بی نظیر خود یکی از قطب های گردشگری کشور محسوب می شود.

علی اصغر مونسان در افتتاح خانه بوم گردی آوای باران در دهستان 3000 روستای یاندشت تنکابن با بیان اینکه مازندران با طبیعت بی نظیر یکی از قطب های گردشگری کشور محسوب می شود، اظهار کرد: این استان دارای ظرفیت های بوم گردی بسیاری است که سبب می شود پای گردشگران خارجی به این استان باز شود.

وی با اشاره به اینکه گردشگران خارجی گاها این واحد های بوم گردی را به هتل های پنج ستاره ترجیح می دهند، تصریح کرد: نزدیک شدن با آداب و رسوم جوامع محلی و آشنایی با آن باعث حرکت گردشگران خارجی به سمت این واحد ها می شود.

طبیعت گردی نیز در مازندران موضوع مهمی است که امیدواریم طبیعت گردی همانند بخش های دیگر گردشگری مازندران سرآمد باشد.

مونسان با اشاره به اینکه این نوع ظرفیت ها موجب می شود تا گردشگری انفرادی که ایجاد اقتصاد برای مازندران نداشته تبدیل به تورهای گردشگری شود، گفت: تورهای گردشگری عواید اقتصادی خوبی برای جوامع محلی داشته و ایجاد اشتغال بیشتری می کند.

سیف الله فرزانه رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران نیز در ادامه با بیان اینکه افتتاح واحدهای بوم گردی در این استان در واقع شناسایی ظرفیت گردشگری روستایی و رسیدن به مقصد گردشگری است، اظهار کرد: هدف توزیع متوازن گردشگر در کشور و بازگشت به فرهنگ بومی و محلی در مازندران است.

در حال حاضر صد و ۶۰ واحد بوم گردی در مازندران پروانه بهره برداری داشته و در حال فعالیت هستند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خاطرنشان کرد: ۵۰۰ درخواست مجوز احداث واحد های بوم گردی در این استان در حال بررسی است و امیدواریم به آن هدف که گردشگری روستایی بوده، برسیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1