3 ژوئیه 2020 - 18:25

اقامتگاه های دولتی رقیب هتل ها شده اند

30 ژوئیه 2019 - 09:00 dsfr.ir/5c66x

اقامتگاه های دولتی رقیب هتل ها شده اند
soltansafar.com
هتلداری

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ساخت اقامتگاه های دولتی را ممنوع دانست و گفت: اقامتگاه های دولتی به رقبای هتل ها تبدیل شده اند.

علی اصغر مونسان عصر روز دوشنبه در هشتمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان مازندران و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در رامسر افزود: ایجاد اقامتگاه توسط دستگاه های دولتی تحت هر عنوانی خلاف است و در چند روز گذشته مکاتبه ای هم با معاون اول رئیس جمهوری برای ورود دستگاه های نظارتی در این زمینه صورت گرفته است.

وی با اشاره به اعتقاد رییس جمهوری مبنی بر اینکه اقامتگاه های دولتی به عنوان سرمایه قفل شده است، ادامه داد: ادامه این روند خلاف، تهدیدی برای گردشگری محسوب می شود.

مونسان گردشگری اقتصادی در کشور را صنعت نوظهور دانست و گفت: در سال ۹۷ میزان حضور گردشگران خارجی در کشور با رشد چشمگیر به ۷.۸ میلیون نفر رسیده است که این رقم در سال ۹۶ - ۴.۷ میلیون نفر بوده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: این امار اوج گردشگری خارجی در کشور محسوب می شود ضمن اینکه سفرهای داخلی هم به نسبت زیادی رو به رشد است.

مونسان با بیان اینکه ۱۹۰۰ پروژه در سطح کشور در حال احداث است، گفت: خوشبختانه تعداد موافقت اصولی صادره شده در حوزه گردشگری نشان دهنده رونق این بخش هست.

وی همچنین با بیان اینکه با اعتبارات یک سازمان کوچک امکان رسیدگی به تمام امور گردشگری نیست، گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار گردشگری باید از همه ظرفیت های بخش خصوصی بهره برداری کرد چرا که یک سازمان به تنهایی نمی تواند در این زمینه موفق باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین به تامین زیرساخت هایی نظیر هتل را نقطه امید گردشگری پرحجم در مقایسه با گردشگری انفرادی دانست و افزود در دولت تدبیر و امید ۶ هتل در مازندران در حال ساخت است که یک هتل به زودی به بهره برداری می رسد.

مدیران مازندران باید با همکاری دستگاه ها به اهداف گردشگری برسند و مهمتر از همه باید از ظرفیت های گردشگری در مازندران به صورت تورهای گردشگری پر حجم بهره برداری کرد.

با دستور رییس جمهور تفاهم نامه ای با وزارت نیرو برای بهره گیری از فضای منابع آبی، سدها و آب بندان ها منعقد شده که بتوانیم با استفاده از این ظرفیت ها در جهت گسترش گردشگری گام برداریم .

مونسان با بیان اینکه سازمان با ارتقای خانه مسافرها موافق نیست گفت: باید از ادامه پدیده خانه مسافرها مقابله کرد چرا که باید مسافران و گردشگران را به اقامتگاه های رسمی سوق داد.

وی در ارتباط با باغ ۳۳ هکتاری شهرستان رامسر هم گفت: بر اساس طرحی که از قبل آماده شده از همین فردا امکان بهره برداری از فضای باغ برای عوامل اجرایی شهرستان وجود دارد.

همچنین با اشاره به ارتقای فرودگاه رامسر گفت: ارتقای این فرودگاه نقش مهمی در توسعه گردشگری غرب مازندران دارد و حمل و نقل هوایی در این منطقه باید در اولویت شهرستان رامسر باشد.

مونسان همچنین در خصوص تامین زیرساخت های جنگل دالخانی و نیز قلعه مارکو گفت: به زودی اقدامات لازم برای رفع موانع پیش روی این بخش و بهره مندی از این ظرفیت گردشگری رامسر برداشته می شود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به منظور افتتاح چند پروژه و بازدید از ظرفیت های گردشگری مازندران روز دوشنبه به این استان سفر کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1